poniedziałek, 29 września 2014

Mary będzie królową ?Według najnowszych doniesień królowa Małgorzata, której stan zdrowia w ostatnim czasie uległ pogorszeniu przygotowuje się do przekazania korony swojemu synowi. Według duńskiej i australijskiej prasy decyzja ma zapaść w ciągu kilku najbliższych tygodni. 

Nie jest tajemnicą, że królowa od dawna cierpi na reumatyzm i bóle stawów, z tego powodu w ubiegłym roku zrezygnowała z oficjalnej podróży do Chile ( w jej zastępstwie udali się tam Mary i Frederik). Poza tym od kilku lat na otwarcie parlamentu wjeżdża windą, zamiast wchodzić jak dotąd schodami, co czyni reszta rodziny królewskiej. Także podczas przyjęć noworocznych, coraz częściej królowa wita przybyłych siedząc. ( w ubiegłym roku asystent królowej, nosił składane krzesełko, tak aby podczas oficjalnych wyjść, np. otwarcia wystawy, monarchini mogła natychmiast usiąść, gdy ból stawów się nasili).  

Co myślicie o tych doniesieniach ? Pierwszy tę wiadomość opublikował australijski magazyn Woman's Day, który albo ma dobrego informatora z dworu, albo liczy na zwiększenie nakładu publikując nieprawdziwe informacje.

***

Dzisiaj, pałac poinformował, iż Mary uda się z oficjalną wizytą do Tadżykistanu w dniach 23-25 października. 

***

Wydarzenia z ostatniego tygodnia postaram się uzupełnić w najbliższych dniach. 

14 komentarzy:

 1. Byłabym ostrożna co do tego typu doniesień, bo takie informacje mogą się okazać tylko czyimś wymysłem, plotką. Prasa często publikuje nieprawdziwe, niepotwierdzone informacje, bo wie, że ludzie lubią o tym czytać, dlatego zawsze staram się być ostrożna i sceptyczna. Jasne, że gdyby taka wiadomość została oficjalnie potwierdzona, byłoby świetnie - z punktu widzenia fana księżnej Mary. To oznaczałoby, że miałaby więcej obowiązków i częściej byśmy ją widywali, ale nie należy zapominać, że nie wszystko, co pisze prasa jest prawdą. Dotyczy to także mediów w ogóle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy czy przeczytałaś post do końca, napisałam, że równie dobrze mogą to być bzdury mające na celu zwiększyć nakład gazety ;) radzę czytać do końca.

   Usuń
  2. Woman's Day słynie z plotek. Bodajże rok po narodzinach bliźniąt w jednym z artykułów zamieszczonych w Internecie zastanawiali się przy okazji jakiejś wizyty, czy aby Mary nie jest w ciąży z piątym dzieckiem.

   Usuń
 2. W sumie by mnie to zaskoczyło, bo królowa Małgorzata zawsze mówiła, że bycie królową to zadanie na całe życie. Z drugiej strony jeśli stan zdrowia uniemożliwia jej pracę, to może abdykuje. Wiadomo, że zawsze wykonywała pracę tak dobrze jak to możliwe, więc na pewno nie chciałaby niczego zaniedbać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też ta wiadomość zdziwiła, w pierwszym momencie wydała mi się wręcz absurdalna, jednak stwierdziłam, że powinnam Was o tym poinformować ;) szczególnie iż zrobiło się o tym naprawdę głośno, nie ma chyba żadnej duńskiej strony, która by o tym chociaż nie wspomniała. Może to zmusić dwór do wydania oficjalnej informacji szybciej lub do zdementowania plotek ;)

   Usuń
  2. Powinniśmy poczekać do oficjalnego komunikatu dworu w tej sprawie.
   Niemniej jednak sądzę, że coś może być na rzeczy zważywszy na ostatnią liczbę wyjść, wizyt itp. - zarówno księżnej Mary jak i księcia Frederika, które są częstsze niż zazwyczaj.To tylko moje przypuszczenie.

   Usuń
 3. Jeśli Królowa nie czuje się na siłach, to myślę, że powinna oddać koronę. Rozumiem, że chce pełnić swoje obowiązki do końca, jednak lepiej chyba oddać swój tytuł komuś, kto i tak otrzyma, niż zepsuć sobie zdrowie juz do końca. Mam nadzieję, że nie zostanie to odebrane negatywnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale to by się mijało z tym co Królowa sądzi o swojej roli.
  Uważam, że prędzej będziemy ją rzadziej widywać niż abdykuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Możliwe ,że abdykuje. Jej mąż także nie ukrywa , że gdyby mógł to przeprowadziłby się z Małgorzatą do swojej posiadłości w południowej Francji.Uważa ,że spełnił już swoje zadanie względem Danii. Przynajmniej tak napisał w swojej książce Peter Conradi . :)

  OdpowiedzUsuń
 6. The magazine is gossip news always and has reported this before would not believe until we hear from the Royal House . We get post of gossip but not of events that Mary has attends anymore.
  We have missed many.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 8. mam pytanie czy do Księżnej Mary można napisac.z góry dziękuje za odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
 9. This kind of reporting is reckless. It is obviously not true and not worth discussing. When are we going to get back to updates on the Crown Princess's activities?

  OdpowiedzUsuń
 10. To nie jest blog o Kate i przestań tu zamieszczać linki do artykułów o niej! Nie po to ludzie wchodzą na blog o Księżnej Mary żeby czytać o KATE!!!! Zamiast robić dzieci to do roboty powinna się wziąć!

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga