poniedziałek, 16 listopada 2015

Nowe zdjęcia Mary z Senegalu

Wczoraj organizacja Orchid Project and Tosta opublikowala na swojej stronie internetowej kilka zdjęć z wizyty Księżnej Mary w Senegalu. Przygotowałam również dla Was luźne tłumaczenie artykułu ze strony wspomnianej fundacji.

"Dziś Księżna Mary zakończyła swoją 5-dniową podróż do Senegalu, gdzie spotkala się z tamtejszymi mieszkańcami oraz wzięła udział w kilku konferencjach 'Okaleczanie żeńskich narządów płciowych w XXIw.'. Podczas tej wizyty Mary wraz z organizacją Orchid Project rozpoczęla akcję mającą na celu uświadomienie ludzi, czym jest okaleczanie i jakie niesie za sobą konsekwencje"."Księżna Mary opowiedziała także o wrażeniach z pobytu w Senegalu: 'Jestem szczęśliwa, że ludzie mają coraz większą świadomość, że okaleczając swoje córki wyrządzają im ogromną krzywdę. Tym ludziom trzeba ciągle pomagać, mają wiele wiary, że należy pewne chore zwyczaje odrzucić, że też mogą godnie żyć.'

Orchid Project and Tosta zapewnia pomoc prawną dla ofiar oraz wsparcie materialne na kontynuację nauki, dzięki czemu wzrasta świadomosć na temat tego, co dię dzieje z kobietami i Ich dziećmi m.in: w Mali, Mauretanii, Senegalu czy Gambii"3 komentarze:

  1. Ładne zdjęcia. Dobrze, że są ludzie, którzy walczą o zaprzestanie tych okrutnych praktyk

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiedziałam, że jak tylko skończy się podróż zostaną opublikowane zdjęcia :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Śliczne są te zdjęcia :) Mam nadzieję, że wkrótce zostaną opublikowane zdjęcia z pozostałych dni, skoro Mary już wróciła do Danii :)

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga