poniedziałek, 30 stycznia 2017

Wyspa dla księżnej? - niezwykły prezent od męża

Duński dwór królewski zaprzeczył doniesieniom prasy australijskiej i brytyjskiej, iż książę Fryderyk planuje kupić żonie prywatną wyspę za 10 milionów dolarów.
Rzekomy prezent dla księżnej Mary został po raz pierwszy opisany przez australijski magazyn New Idea, a potem informacja została powielona przez Daily Mail i innych.
Następca duńskiego tronu miał rzekomo wyłożyć 10 mln$ lub około 69 milionów koron duńskich na wyspę u wybrzeży Tasmanii, gdzie Mary się urodziła. Według doniesiem zakup miał już zostać dokonany, a wyspie zmieniono nazwę na "Isle Mary".
Ale według duńskiego dworu wszystkie informacje są kłasmstwem.
"To nie prawda. Możemy jednoznacznie zaprzeczyć temu" - powiedział rzecznik duńskiej telewizji TV2.
Zostało również wydane oświadczenie dla Australian Associated Press. "Możemy zaprzeczyć, że JKW książę nabył wyspę u wybrzeży Tasmanii".


To nie pierwszy raz, gdy dwór królewski musi zaprzeczać informacjom podawanym przez międzynarodowe czasopisma. W październiku 2015r. duński dwór królewski nazwał artykuł Daily Mail o księżnej Mary jako nieprawdziwy i oparty na przypadku kradzieży tożsamości. Daily Mail, największa anglojęzyczna strona internetowa z ponad 11 mln czytelników, opublikowała krytyczny artykuł , w którym twierdził, że relacja między księżną Mary i jej australijską rodziną jest napięta, granicząca z "małą rodzinną wojną". 


W zeszłym roku rodzina królewska określiła jako "nonsens" informacje australijskiej prasy, iż królowa Małgorzata zamierza abdykować na rzecz swojego syna.
Ale nie tylko zagraniczny dziennikarze powodują gniew duńskich royalsów. W październiku 2014 roku dwór wydał oświadczenie zaprzeczające doniesieniom prasy plotkarskiej, iż księżna Marie przeszła operację powiększenia piersi. Magazyn Her&Nu musiał publicznie przeprosić oraz zaprzeczyć informacjom, iż księżna Marie przeszła operację plastyczną na Litwie w czasie wakacji.

Skoro nie wyspa to ciekawe co dostanie księżna w prezencie 5 lutego z okazji 45 urodzin. 
Notka powstała na podstawie artykułu local.de

8 komentarzy:

 1. A już uwierzyłam, że kupił jej tą wyspę w prezencie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno dostanie coś pięknego :) Może jakąś biżuterię albo nową tiarę?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli duński dwór ma napięte stosunki z prasą,nie wiedziałam o tym.
  Wyspa to byłby cudowny prezent,ale myślę,że Mary zadowoli się po prostu tak uwielbianą przez nią biżuterią i czasem spędzonym z rodziną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale to musi być dla nich wkurzające czytając ciągle takie bzdury...

  OdpowiedzUsuń
 5. A szkoda że Fred nie kupił tej wyspy myślę że Mary w pełni zasłużyła ☺ Też stawiam na biżuterię Mary ma już dwie tiary z rubinami to może tym razem szmaragdy lub szafiry...

  OdpowiedzUsuń
 6. W sumie ta wyspa to byłby dobry prezent. Cała rodzina miała by się gdzie zaszywać podczas wakacji.
  Ja czekam na nową sesję zdjęciową Mary- mam nadzieję, że dwór mnie nie zawiedzie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A wyspa miała być na urodziny, czy z okazji ich rocznicy? :P

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga