piątek, 9 czerwca 2017

Spotkanie z dyrektor Tostan + konferencja Mary Fonden i Trygfonden + więcej

Dziś księżna w pałacu Fryderyka VIII przyjęła dyrektor Tostan, Molly Melching która opowiedziała o działalności organizacji.
Tostan  jest organizacją pozarządową z siedzibą w Senegalu, która poprzez edukację i szkolenia, chce pomóc lokalnej społeczności w Afryce w równoważonym rozwoju i przemianach społecznych w oparciu o poszanowanie praw człowieka.

*****


Wczoraj popołudniu księżna uczestniczyła w przyjęciu z okazji 20-lecia Banglandet. Banglandet to ośrodek doradczy dla młodzieży i dorosłych, gdzie mogą zasięgnąć porad w zakresie pracy, edukacji, gospodarki i społecznych.
Zaplanowano w części oficjalnej przemówienie, które miała wygłosić Mary, jednak zrezygnowano z tego, gdyż księżna wolała poświęcić ten czas na rozmowę.


*****


Natomiast  rano odbyła się konferencja zorganizowana w GAME Streetmekka przez Mary Fonden i TrygFonden na temat wykluczenia społecznego. "Przez prawie 10 lat Mary Fonden działa z misją rozwiązania problemu izolacji społecznej, zgodnie z podstawą, że "Każdy ma prawo należeć do wspólnoty".(...) Pomysł był i nadal jest, że jeśli uda nam się zmotywować otwarte i integrujące się społeczności to będzie to skutecznym środkiem walki z wykluczeniem."
"Dania jest małym krajem, a nasza więź jest silna. Nasza społeczność ma dobry punkt wyjścia, ale nie możemy zapominać, że wspólnota niekoniecznie przyjdzie sama. Wspólnota jest naszą odpowiedzialnością, jesteśmy wspólnotą i musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby otworzyć je na ludzi z szacunkiem i pozytywnym nastawieniem".
Badania pokazują, że 4% Duńczyków mają poważne problemy społeczne i zdrowotne, a przez to czują się wykluczeni ze społeczeństwa. Powodem takiego stanu jest bardzo często przewlekła choroba, rozwód lub też utrata pracy.


*****


6 czerwca królowa i książę Henrik otrzymali książki przygotowane przez Villum Fonden i Velux z okazji złotej rocznicy ślubu pary królewskiej.  Prace nad publikacją rozpoczęto już w kwietniu i opisuje ona duńsko-francuską współpracę artystyczną,


*****


Jak podał duński dwór jutrzejszy dzień królowa i książę Henrik spędzą prywatnie i wypłyną na rejs na pokładzie Dannebrog.

*****Na zaproszenie duńskiego premiera z wizytą do Danii udała się premier Polski, Beata Szydło.

3 komentarze:

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga