wtorek, 25 lipca 2017

Rodzina książęca na wakacjach w Grecji

Rodzina książęca po czasie spędzonym w Grasten udała na krótki wypoczynek do Grecji. A konkretnie na wyspę Kos, zaledwie 24 godziny po trzęsieniu ziemi o sile 6.6 stopni Richtera.
Księcia i jego rodzinę zauważył dziennikarz Lambos Demertzis, który nagrał krótki materiał.
Jak podkreślają greccy komentatorzy jest to najlepszy argument potwierdzający, że na Kos po trzęsieniu jest już bezpiecznie. 
Tutaj możecie zobaczyć krótkie wideo.
To ostatnie chwile wakacji dla dzieci. Po wakacjach książę Christian rozpocznie naukę w klasie 6, księżniczka Isabella w klasie 4, a Vincent i Josephine rozpoczną naukę w szkole podstawowej.  
Na początku sierpnia para książęca wraca do swoich obowiązków. Na początku miesiąca książę będzie pełnił obowiązki regenta, a księżna ma zaplanowane wyjścia na 16 i 17 sierpnia.

8 komentarzy:

 1. Czy ja przegapiłam oficjalną letnią sesję zdjęciową rodziny, czy jeszcze się nie odbyła w tym roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najprawdopodobniej zrezygnowano z tradycyjnej sesji zdjęciowej i zdecydowano się tylko na udział rodziny książęcej i królowej w paradzie konnej 16 lipca.

   Usuń
  2. Czyli historia lubi się powtarzać: w 2oo4 roku rodzina (wtedy tylko Mary i Frederik) wraz z królową, jej siostrą Benedikte i jej rodziną obserwowali tylko zmianę warty. W 2oo6 była sesja na schodach pałacu, tak jak rok później. A w 2oo8 roku Mary i Frederik nie pojawili się na sesji ze wściekłości, że wcześniej paparazzi zrobili im zdjęcia z wypoczynku we Francji. W 2oo9 i 2o1o rodzina znowu obserwowała zmianę warty. Rok później była sesja z bliźniakami w ogrodzie, w 2o12 przy basenie (nie było Josephine), 2o13, 2o14 i 2o15 też były sesje. A rok temu tylko zmiana warty.

   Usuń
  3. Rok temu była sesja. W 2008 nie byli na sesji, bo byli w Cayx. To chyba logiczne, że nie będą specjalnie na sesje wracać.
   Co do tego roku to bez Księcia Henrika Królowa mogła sesji nie chcieć. Zresztą M&J zapewne sesje by olali jak co roku. Byłaby tylko szóstka od M&F + Królowa i księżniczka Benedikte, więc może dlatego zrezygnowano.

   Czy przewidziano sesję z okazji 1 dnia w szkole bliźniąt?

   Usuń
  4. Nie zapowiedziano oficjalnie jeszcze takiej sesji, ale najprawdopodobniej odbędzie się 14 sierpnia

   Usuń
 2. Właśnie kiedy sesja,zawsze odbywała się w okolicach tej daty ?
  Kiedy dzieci w Danii kończą szkołę przed wakacjami skoro już w sierpniu wracają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkołę kończą 24 czerwca:)

   Usuń
  2. Karolina dzieci w Danii nie mają 2 miesięcy wakacji, bo mają w ciągu roku 2x po 2 tygodnie wolnego.

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga