Księżniczka Isabella


Księżniczka Isabella urodziła się 21 kwietnia Rigshospitalet , Copenhagen University Hospital w Kopenhadze , o godzinie 16:02. Po urodzeniu, ważyła 3,35 kg (7,4 lb) i mierzyła 50 cm (19,6 cali). W południe w dniu 22 kwietnia, 21-salw armatnich z Sykstusa akumulatora w Holmen Naval Base w Kopenhadze z okazji narodzin królewskiego dziecka.

Narodziny księżniczki zbiegły się z 60. rocznicą wzniesienia do duńskiego tronu swego pradziada, Fryderyk IX . Dzieli swoje urodziny ze swoją daleką krewną, królową Elżbietą II .


Chrzest odbył się 1 lipca 2007 r., w kaplicy Pałacu Fredensborg . Księżniczka nosiła taką samą suknię podczas chrztu jak jej starszy brat, książę Christian, był noszony na jego chrzciny rok wcześniej, podczas chrztu książęta i księżniczki Glücksborg w głównej linii sukcesji do tronu noszą do chrztu chrześcijańskiego ten strój od 1870 roku.


Na chrzcie nadano Jej imiona Isabella Henrietta Ingrid Margrethe .


Jej rodzicami chrzestnymi są księżna Matylda , Księżniczka Alexia Grecji i Danii , Nadine Johnston, Christian Buchwald, Peter Heering i Marie Louise Skeel.


W dniu 5 listopada 2008 r., stwierdzono, że księżniczka Isabella zaczęła uczęszczać do domu dziecka królowej Ludwiki, tak jak jej starszy brat książę Christian.


W dniu 4 stycznia 2011 r., na krótko przed narodzinami księcia Vincent’a i księżniczki Josephine, księżniczka Isabella rozpoczęła naukę w Garrison Ward – przedszkolu parafialnym.


Isabella jest włoską formą Latinate nazwa Elisheva , co ma biblijne etymologię oraz wiele wariantów w różnych językach.
Henrietta jest po zmarłej matce księżnej Mary, Henriettcie Donaldson, która zmarła w 1997 roku w wyniku komplikacji po operacji serca.
Ingrid jest po prababci księżniczki królowej Ingrid, który zmarła w listopadzie 2000 roku.
Małgorzata jest po babką ze strony ojca, królowej Danii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga