sobota, 27 sierpnia 2016

Mary na chrzcinach


W dzisiejszej notce zaprezentuję wam chrzciny, na które zaproszona została księżna Mary.

29 czerwca 2002 Mary i Fryderyk zostali zaproszeni na chrzest Emilie, pierwszego dziecka Petera i Caroline Heering w Oster Egede Kirke w Sydsjælland.
Peter Heering jest długoletnim przyjacielem księcia. Natomiast matka Petera, Susanne, to przyjaciółka królowej Małgorzaty. Fryderyk i Peter razem dołączyli do armii - Peter został majorem. Później robił karierę w firmie informatycznej, by następnie dołączyć do Mærsk. Natomiast Caroline była lady-in-waiting i prywatnym sekretarzem księżnej, a także jest członkiem zarządu Fundacji Mary.Chrzest Thomasa syna Ellen Hillingsø i Christophera Castenskiolda odbył się 11 stycznia 2003 roku w kościele Horby. Niestety na uroczystości zabrakło księcia Fryderyka, ponieważ uczestniczył w regatach w Hobart

 
 

13 grudnia 2003 ochrzczono hrabinę Ingrid von Pfiel, córkę Jeffersona von Pfiel'a i księżniczki Alexandry zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg. Alexandra to kuzynka Fryderyka. Uroczystość miała miejsce w zamku w Bad Berleburg w Niemczech.


 25 grudnia 2004 roku Mary i Fryderyk (już jako małżeństwo) zostali zaproszeni na chrzest drugiego dziecka Ellen Hillingsø and Christoffer Castenskiold - córki Anny Louise Grace. Niestety z tej ceremonii nie ma zdjęć.

Para książęca 8 stycznia 2005 roku była gośćmi na chrzcie Hannibala Valdemara Gad Fossa, drugiego syna ich przyjaciół Rose Gad i Holgera Fossa.


W tym samym roku 2 czerwca odbył się chrzest Rosemarie Heering, drugiej córki Petera i Caroline Heering. Ceremonia odbyła się w kościele Øster Egede w Sydsjælland. Fryderyk został ojcem chrzestnym dziewczynki.


25 lutego 2006 roku para książęca uczestniczyła w chrzcinach Indii Handwerk, córki Jeppe Handwerk i Birgitte Zachau. Po uroczystości w kościele Kastels w Kopenhadze Mary wróciła do Amalienborg po Christiana, którego zabrała na obiad. Wieczorem odbyło się przyjęcie.


 4 marca 2006 w Norwegii książę Haakon i księżna Mette-marit w kaplicy pałacu królewskiego ochrzcili swojego syna Sverre Magnusa. Po chrzcie goście zostali zaproszeni na lunch, a wieczorem odbyło się przyjęcie w Skaugum.  


Para książęca wraz z Cristianem 18 sierpnia 2007 roku uczestniczyła w chrzcie Dagmar Louise Foss w Silkeborg.


3 lutego 2008 roku Mary, Fryderyk oraz Christian i Isabella uczestniczyli w chrzcie drugiej córki ich przyjaciół, Jeppe i Birgitte Handwerk w Garnisionskirken. Sakramentu udzielił Peter Parkov. Wieczorem odbyło się przyjęcie, a ostatni goście opuścili je o 5 nad ranem.


Mary jako jedyny członek rodziny królewskiej 12 stycznia 2013 roku była gościem na chrzcie córki Andersa i Anji Kirk Jahansens. Uroczystość miała miejsce w kościele Esajas.
Wieczorem obyło się przyjęcie, w którym uczestniczył również Fryderyk, a także książę Joachim i księżna Marie.

20 maja 2012 roku w katedrze Mogeltonder odbył się chrzest księżniczki Atheny, drugiego dziecka księżnej Marie i księcia Joachima. Mary wystąpiła w sukience D Project.


Książę Fryderyk i księżna Mary uczestniczyli w  chrzcie hrabiny Ingeborg, córki Bendta Wedella i jego żony Pernille w kościele Holmens w Kopenhadze 19 sierpnia 2015 roku.


Natomiast w tym roku Mary i Fryderyk uczestniczyli w chrzcie księcia Oscara, drugiego dziecka księżniczki Victorii i księcia Daniela.
13 komentarzy:

 1. W pierwszych latach styl Mary można powiedzieć był słaby.Najbardziej podoba mi się w złotej spódnicy z czarnymi dodatkami i ostatnio w sukience ze wzorem łusek skóry węża.
  Reguralne notatki -tak trzymaj !
  Robisz wspaniałe rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wkradł ci się drobny błąd: Athena jest drugim dzieckiem Marie i Joachima, ale pierwszą córką.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wkradł ci się drobny błąd: Athena jest drugim dzieckiem Marie i Joachima, ale pierwszą córką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no tak zgadza się, z pośpiechu nie zwróciłam na to uwagi, ale juz poprawione

   Usuń
 4. Jeszcze w 2012 roku była na chrzcie w Szwecji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale tam była chrzestną, a w przypadku chrztów z tej notki, tylko gościem.

   Usuń
  2. Mary była wtedy chrzestną i autorka pisała o nim w poście "Chrześniaki księżnej": http://ksieznamary.blogspot.com/2016/08/chrzesniaki-ksieznej.html

   Usuń
 5. A dlaczego nie napisałaś nic na temat chrztu Estel ze Szwecji?Mary chyba jest jej matka chrzestna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy 27 sierpnia 2016 15:30 --> odsyłam do komentarzy przed Twoim.

   Usuń
 6. Ale Victoria była kiedyś brzydka... Mary jak zawszę pięknie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzięki za tę notkę, szczególnie za stare zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa notka :)Fajnie móc poogladać stare zdjęcia Mary.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? A może chcesz mnie po prostu uszczęśliwić ? Zostaw komentarz i wywołaj uśmiech na mojej twarzy ;)

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga