sobota, 10 grudnia 2016

Spotkanie z chorymi na nowotwór + więcej


Po świątecznym spotkaniu w pałacu Christiana VIII księżna Mary udała się do Szpitala Uniwersyteckiego (Rigshospitalet) w Kopenhadze.
Mary spotkała się z podopiecznymi fundacji Kræftværket, która wspiera młodych ludzi walczących z chorobą nowotworową. Fundacja udziela chorym wsparcia odpowiedniego do wieku i umożliwia kontakt z rówieśnikami. Ponadto wraz z ambasadorami i przy wsparciu wolontariuszy organizowane są imprezy i wycieczki.


Księżna na spotkanie wybrała bluzkę od Alberty Ferreti.


*****


Przygotowania duńskiej rodziny królewskiej do świąt ruszyły pełną parą. 8 grudnia udostępniono zdjęcia, na których możemy zobaczyć księcia Christiana, księżniczkę Isabellę, księcia Vincenta i księżniczkę Josephine ubierających choinkę. Drzewko świąteczne zostało ustawione w Wielkiej Sali w Pałacu Fryderyka VIII. Zdjęcia wykonała księżna Mary.


*****
Na oficjalnym koncie dworu królewskiego od początku adwentu każdego dnia publikowane są zdjęcia wybrane przez królową przygotowujące wszystkich na święta. 9 grudnia opublikowano zdjęcie okna z pałacu Fredensborg. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że każdego roku w Wigilię rodzina królewska podpisuje się na szybie.


*****
W tym tygodniu minął rok odkąd prowadzę tego bloga. Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzają bloga i zostawiają komentarze. 10 komentarzy:

 1. To my dziękujemy za to,że prowadzisz tak świetnego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To już rok, nie wiadomo, kiedy ten czas upłynął. Życzę Ci, żebyś nadal miała wenę twórczą :)

  Zdjęcie z ubierania choinki bardzo ładne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie wiem kiedy to minęło. Dziękuję

   Usuń
 3. To my dziękujemy za wszystkie posty, które piszesz, bo wiemy że sporo czasu twojego zajmują. Blog jest solidną dawką najświeższych informacji i za co ja ci jestem najbardziej wdzięczna czyli przybliżenie sylwetki księżnej, jej działalności i życie rodzinnego. Dziękuję życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam😘😘

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję roczku na blogu 🎉🎉🎁

  A mam do ciebie taką prośbę czy jakbyś miała chwilę czasu to mogłabyś zrobić post "termometr Mary" jest taka notka na blogu o Letizi, ale jestem ciekawa jak to jest z Mary.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa tradycja z pisaniem na szybie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję roczku na blogu i życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam serdecznie😘

  Mam do ciebie taką prośbę czy jakbyś miała chwilę czasu to mogłabyś zrobić post "termometr Mary" jest taka notka na blogu o Letizi, ale jestem ciekawa jak to jest z Mary

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję roczku na blogu i życzę powodzenia w następnych latach. Dziękuję za to że twój blog jest solidną dawką najświeższych informacji i za co ja ci jestem najbardziej wdzięczna czyli przybliżenie sylwetki księżnej, jej działalności i życie rodzinnego. Mam nadzieję że pozostaniesz z nami jeszcze bardzo długo. Życzę Ci bardzo dużo komentarzy i jeszcze więcej wyświetleń. Jeszcze raz dziękuję i życzę dalszych sukcesów.♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, takie komentarze to miód na moje serce. Dla nich chce się pracować

   Usuń
 8. Yes, thank you, your blog is great. Congratulations on 1 year.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? A może chcesz mnie po prostu uszczęśliwić ? Zostaw komentarz i wywołaj uśmiech na mojej twarzy ;)

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga