poniedziałek, 16 września 2019

INDEX Award 2019 + więcej

6 września wieczorem księżna Mary wzięła udział w ceremonii wręczenia INDEX Award 2019 w The Plant CPH.
Z grona ponad 1800 zgłoszonych projektów i produktów wybrano 42 finalistów z 19 różnych krajów. INDEX Award jest przyznawana przez duńską organizację non-profit Design to Improved Life za  wzornictwo zrównoważone i poprawiające życie, a nagroda w wysokości 500 000 euro sprawia, iż jest to najważniejsza nagroda dla designerów. Nagroda jest przyznawana w kategoriach: ciało, praca, zabawa i edukacja oraz społeczność. 
Księżna wręczyła nagrodę w kategorii praca. Trafiła ona do firmy SafetyNet Technologies za produkt RYBY. Urządzenie te emituje światło LED, a zamontowane na sieciach rybackich i pomaga rybakom poławiać odpowiednie ryby i zmniejsza ryzyko połowu niepożądanych nawet  o 90%.
Wręczenie tych nagród odbywa się co dwa lata, księżna uczestniczyła też w ceremonii w 2017 roku.

Tego wieczoru Mary postawiła na wzorzystą kreację od Etro, która idealnie wpisywała się w temat uroczystości.


*****
Jak poinformował dwór królewski na placu przed pałacem Amalienborg zostaną zamontowane zabezpieczenia zapobiegające atakom terrorystycznym z wykorzystaniem pojazdów. Wokół pałacu zostanie rozlokowanych  52 stalowych barier i 13 bram. Prace powinny rozpocząć się w ciągu najbliższych kilku tygodni, a zakończyć w styczniu. 
Praca te mają zwiększyć bezpieczeństwo nie tylko rodziny królewskiej, ale przede wszystkim mieszkańcom Kopenhagi i turystom, którzy tłumnie zbierają się pod pałacem.
Zdjęcia: facebook 

1 komentarz:

  1. Jak ta Mary zawsze pięknie wygląda. Tak potrafi łączyć klasykę z nowoczesnością. Szkoda, że muszę teraz przejść przez to udowodnienie, że nie jestem robotem. To mój ostatni myślę komentarz na tym blogu, a wiele z których chciałam nie zamieściłam przez te głupie testy właśnie. Są irytujące. Kiedyś na chwilę zostały usunięte..tylko na chwilę. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga