niedziela, 9 grudnia 2012

Frederik i Mary w Chinach - dzień IIIWczoraj książę i księżna byli w Pekinie, gdzie niestety było znacznie zimniej niż w Hong Kongu. Ale do rzeczy...Ostatni dzień wizyty w Chinach para rozpoczęła od 9.00 Red Brick Contemporary Art Museum - muzeum sztuki nowoczesnej gdzie mieli okazję zobaczyć kilka eksponatów, dzieł stworzonych przez duńskich artystów. Księcia i księżną oprowadził duński artysta pan Erik A. Frandsen.

Księżniczka Mary (CHINA OUT) książę Frederik Danii i Crown Princess Mary Danii odwiedzić nowo otwarte Red Brick Contemporary Art Museum, gdzie wystawa duńskiego artysty Erik A. Frandsen pokazuje w dniu 8 grudnia 2012 r. w Pekinie, Chiny.
Red Brick Contemporary Art Museum
Red Brick Contemporary Art Museum


Godzinę później byli już w galerii Faurschou Fundation.

Księżniczka Mary (CHINA OUT) Crown Princess Mary Danii wygląda na jedną z rzeźb na duńskiej galerii, Galeria Faurschou, w dzielnicy Art 798 8 grudnia 2012 w Pekinie, Chiny.Denmark's Crown Princess Mary visits an art gallery at 798 Art District in Beijing, China, Saturday, Dec. 8, 2012.

Około godziny 11.00 książę i księżna pojawili się w LEGO Education Centre, gdzie księżna spotkała dziećmi układała klocki. Chińczycy udowodnili, że zabawa tego rodzaju klockami wspomaga rozwój mózgu.    
 "Oni zbudowali wszystkie typy domów dla swoich znajomych i rodziny. To było imponujące, zobaczyć, jak dzieci układają klocki jedne na drugich, a one utrzymuje solidną strukturę," powiedziała księżna Mary w krótkim wywiadzie do kanału TV 2.

Se billederne: Mary leger med Lego

Po godzinie 12.00 książę Frederik i księżna Mary przybyli do Ambasady gdzie wzięli udział w premierze nowego produktu firmy Arla - mleka.


Około 14.00 para oglądała mecz tenisa, po którym miał okazję wykazać się także książę Frederik grając badmintona z chińskim mistrzem olimpijskim który pokonał Danię w Londynie w sierpniu ubiegłego roku.

  (CHINA OUT) książę Frederik Danii gra z duńskim badmintona Badminton gracza Peter Gade (bez ilustracji) w Royal duńskiej ambasady w dniu 8 grudnia 2012 r. w Pekinie, Chiny.

(CHINA OUT) książę Frederik Danii gra z duńskim badmintona Badminton gracza Peter Gade (bez ilustracji) w Royal duńskiej ambasady w dniu 8 grudnia 2012 r. w Pekinie, Chiny.

Następnie około godziny 16.00 obejrzeli pokaz mody duńskich projektantów. 


Księżna Mary miała na sobie płaszczyk od  Diane von Furstenberg, który nosiła już w zeszłym roku. 


marynielsjuul2JS

Pod płaszczykiem kryła się sukienka, którą księżna pierwszy raz nosiła w 2004 roku na letnim rejsie do Odense:buty pochodzą od Valentino, na zdjęciu powyżej ( z lewej) księżna była ubrana tak samo, tj. miała na sobie tę samą sukinkę i buty, jeżeli się nie mylę to zdjęcie pochodzi ze spotkania z Barakiem i Michelle Obama, a z prawej własnie z rejsu po Odense. 


do tego kolejny raz torebkę od Nadeli Copenhagen

4 komentarze:

 1. ten płaszczyk przypominał mi nieco ten płaszczyk księżnej kate http://www3.pictures.zimbio.com/gi/Kate+Middleton+Duke+Duchess+Cambridge+Attend+69Y8q71uBIVl.jpg a sukinka i wiosrek którą miałą na sobie pierwszego dnia wizyty tą stylizacja kate bardzo pobonie się ubierają są do sibie bardzo podobne jak siostry!

  http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/07/19/article-2175834-141F2040000005DC-60_306x577.jpg

  OdpowiedzUsuń
 2. nie chcę n=cie poprawić ale to był mecz badbinktona inaczej w lotki teniis zupełnie inczej wygląda rakiety i piłeczka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie badbinkton tylko badminton ;)
   w tenisie się gra piłeczkami, a tutaj są lotki ;)

   Usuń
 3. Macie rację moja pomyłka zaraz poprawię :)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga