poniedziałek, 24 grudnia 2012

Księżna Marie


Księżna Duńska Marie Agathe Odile, Hrabina Monpezat 

Z domu Cavallier urodziła się 6 lutego 1976 roku w Paryżu. Jest jedynym dzieckiem Alaina Cavallier i Françoise Grassiot. Po rozwodzie rodziców przeniosła się do Genewy w Szwajcarii. Księżna ma dwóch przyrodnich braci Benjamin i Gregory Grandet z drugiego małżeństwa swojej mamy, urodzonych w Genewie, jak również dwóch braci Karola i Edouard Cavallier urodzonych w Paryżu. W Szwajcarii księżna została wysłana do szkoły z internatem - Alpin College International Beau Soleil. Następnie uczęszczała do  Babson College w Wellesley, w stanie Massachusetts, gdzie studiowała przez krótki czas biznes międzynarodowy i ekonomię, potem udała się na studia ekonomiczne w Genewie. Marie zdobyła tytuł Bachelor of Arts w Marymount Manhattan College. Podczas lat spędzonych na uczelni, pracowała dla Estee Lauder , pomocnika Public Relations Manager w 1994 roku, jako asystent dyrektora zarządzającego ING Numizmatic Group SA w Genewie. Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w DoubleClick Inc, międzynarodowej agencji reklamowej w Nowym Jorku jako koordynator międzynarodowego marketingu. Po powrocie do Francji, pracowała w agencji reklamowej Marketing Media. Następnie pracowała dla agencji prasowej Reuters Finance Radianz w Szwajcarii, gdzie zajęła stanowisko w firmie ojczyma, pracował jako sekretarz zarządzający w ING Numizmatic Group SA, aż do ślubu. Językiem ojczystym księżnej Mari jest francuski. Ponadto mówi po angielsku, hiszpańsku i włosku. W związku ze ślubem z księciem Joachim zaczęła brać lekcje języka duńskiego. Marie pierwszy raz  została sfotografowana podczas prywatnego wypoczynku w Awinion, Francja , z księciem Joachimem, w sierpniu 2005 roku. Następnie świętowała Nowy Rok 2006/2007 z księciem, jego byłą żoną hrabiną Frederiksborg Alexandrą , oraz ich dwoma synami Nikolaiem i Felixem , jak i bliskimi przyjaciółmi.
W styczniu 2007 roku, Marie towarzyszyła księciu Joachimowi i jego dzieciom na nartach w Szwajcarii. Później w tym samym roku, Marie dołączyła do rodziny królewskiej na Wielkanoc w Pałacu Marselisborg , gdzie po raz pierwszy spotkała królową. W dniu 3 października 2007 r., zostało oficjalnie ogłoszone, że Marie Cavallier  jest narzeczoną księcia Joachima. W dniu 21 listopada 2007 r. Sąd Królewski poinformował, że ślub odbędzie się w dniu 24 maja 2008 roku. Ślub odbył się w dniu 24 maja 2008 r. w Kościele Møgeltønder. Po poślubieniu Joachima, Marie została Jej Królewską Wysokością Księżna Marie Danii, Hrabiną Monpezat. Marie, która była obywatelem francuskim i członkiem Kościoła katolickiego, stał się, w związku z małżeństwem, obywatelem duńskim oraz członkiem Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Danii. Suknia ślubna Marii została zaprojektowana przez hiszpańsko-włoski dom mody Arasa Morelli, z kolei uszyta przez duńską kobietę pracująca dla firmy.

W dniu 10 listopada 2008 roku, duński Royal Court ogłosił, że księżna Marie oczekuje pierwszego dziecka, w maju 2009. Marie urodziła syna w Rigshospitalet w dniu 4 maja 2009 o 04:57. Dziecku nadano imiona ,  Henrik Carl Joachim Alain , które zostały ujawnione na jego chrzciny, w dniu 26 lipca 2009 r. w Kościele Møgeltønder. W dniu 24 sierpnia 2011 roku Sąd Królewski poinformował, że księżna Marie spodziewa się drugiego dziecka w styczniu 2012 roku. W dniu 24 stycznia 2012 r., księżna Marie urodziła córkę księżniczka została nazwana na chrzcinach jako Athena Marguerite Françoise Marie. Księżna Marie jest również matką chrzestną córki Oscara i Britt Davidsen Siesbye, z kolei matki chrzestnej księcia Henrika. W październiku 2009 roku została matką chrzestną Agathe Anna Steenstrup, córki Piotra i Henrietty Steenstrup. Jest również matką chrzestnąksiężniczki Josephine.

2 komentarze:

  1. bardzo ją lubię świetny artykuł ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Marie miała imponującą karierę! Na początku jakoś za nią nie przepadałam, muszę się przyznać ale jakoś się do niej przekonałam ;) Bardzo fajna kobieta ;)

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga