niedziela, 30 marca 2014

10 rocznica ślubu Mary i Frederika w Polsce + monety z wizerunkiem pary


Niestety w tym tygodniu nie będzie notki z serii "Śluby Królewskie Danii", po prostu nie zdążyłam Jej napisać, zajęłam się przygotowywaniem serii notek z okazji 10 rocznicy ślubu Mary i Frederika :) Właściwie to nawet dobrze, ponieważ notki będą ponownie dobrze rozłożone w czasie, tak jak to planowałam, dzięki czemu po zakończeniu tej serii będę mogła od razu publikować notki związane z 10 rocznicą ślubu, którą spędzą w Naszym kraju !! :) 

***

Jak donosi BilledBladet, w Polsce, wieczorem 14 maja, czyli w dziesiąta rocznicę ślubu pary, odbędzie się bankiet na, który szykowane są specjalne niespodzianki. Mówi się, że tak jak w 2012 roku w Korei (gdzie również spędzali rocznicę ślubu, podczas oficjalnej wizyty) książę Frederik może skierować swoje słowa podczas przemówienia do żony. 

Po spędzeniu rocznicy w Korei, Mary powiedziała, "Świętowaliśmy przez bycie razem. Mieliśmy naprawdę uroczysty wieczór i wiele miłych życzenia Znaleźliśmy czas na toast i kieliszek szampana". Oby też tak wspominała dziesiątą rocznicę ślubu.

***Z okazji piątej rocznicy,w 2009 roku, pałac wydał wspaniałe zdjęcia rodziny, teraz również możemy się tego spodziewać i na to czekamy. W Danii 10 rocznica ślubu nie jest tak świętowana jak np w Naszym kraju, większa feta odbywa się najczęściej dwanaście i pół roku po ślubie.  


***

A oto monety wydane z okazji zbliżającej się 10 rocznicy ślubu Naszej ulubionej Pary Książęcej.

6 komentarzy:

 1. Już się nie mogę doczekać ich wizyty w Polsce. Mam nadzieję, że uda mi się zobaczyć ich w Warszawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem pewna, że pałac wyda jakąś ładną sesję z okazji rocznicy ślubu. Byłoby fajnie, gdyby były też zdjęcia z dziećmi. Na pewno Mary i Frederik na swój sposób będą świętować. To w końcu okrągła rocznica :)

  OdpowiedzUsuń
 3. SENSACJA!!! Turkusowa torba w kwiatki wraz z calym kompletem do wygrania na Szwecjoblogu. http://szwecjoblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również mam nadzieję, że zostaną opublikowane piękne zdjęcia całej rodzinki, no i oczywiście mam nadzieję że uda mi się ich zobaczyć na żywo :)
  Ania

  OdpowiedzUsuń


 5. Looking forward to the wedding post my favourite wedding and many lovely photos for ten years. Also the visit to Poland.

  OdpowiedzUsuń
 6. ciag dalszy: Chodzi oczywiscie o te Poduszeczki z nadzieniem czekoladowym.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga