niedziela, 16 marca 2014

Królewskie Śluby Danii - Księżniczka Alexia


W 1999 roku córka królowej Ingrid, Anne-Marie, wydała za mąż najstarszą córkę, Alexię. Zgodnie z tradycją nosiła welon ślubny swej babki i Khedive of Egypt Tiara. Jej wybrankiem okazał się, młodszy od niej o pięć lat, Carlos Morales Quintana,  hiszpański architekt i żeglarz. Para doczekała się czwórki dzieci, obecnie mieszka w Puerto Calero na Wyspach Kanaryjskich w domu zaprojektowanym przez Carlosa. W czerwcu 2009 roku hiszpańscy policjanci ogłosił, że Carlos jest "człowiekiem interesu". Miało miejsce dochodzenie w sprawie przestępstw urzędniczych i korupcji w związku z uzyskaniem pozwolenia na budowę na Wyspach Kanaryjskich.


Ślub pary odbył się 9 lipca 1999 roku w Londynie, ceremonia odbyła się w Greek Orthodox Cathedral of Saint Sophia. Na ceremonię przybyło wielu znamienitych gości, w tym królowa Elżbieta, która zwykle nie uczestniczy w ślubach innych rodzin królewskich, jednak tym razem jak i cztery lata temu na ślubie Pavlosa i Marie-Chantal uczyniła wyjątek. 


Panna Młoda wybrała suknię ślubną austriackiego projektanta Inge Sprawson. Suknia została wykonana z satyny, prosta, bez ozdób większych ozdób (jedynie długie rękawy i plecy zostały akcentowane koralikami i haftowanymi guziczkami), pasuje do  koronkowego welonu i tiary. 


Warto wspomnieć, że 7 lipca odbyło się przyjęcie poprzedzające ślub. 

11 komentarzy:

 1. Nie za bardzo podoba mi się ślubna sukienka Alexi, wyglądała w niej trochę... ciężko. Natomiast piękną miała sukienkę na przyjęciu przed ślubem - gdyby była biała mogłaby być idealną suknią ślubną, ponieważ leżała na niej naprawdę dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo jak moja poprzedniczka uważam,że suknie przed ślubną miała o wiele ładniejszą niż ślubną-wyglądała pięknie na przyjęciu przedślubnym.Nie zawsze mniej znaczy więcej suknia ślubna zdecydowanie nie zrobiła na mnie wrażenia.

   Usuń
 2. Mi ta sukienka się podoba, taka skromna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie też się niezbyt podoba, niestety satyna uwydatnia mankamenty figury. Ale sama Alexia jest jednym z moich ulubionych członków GRF i ma śliczną rodzinę;)

  OdpowiedzUsuń
 4. mogła się trochę odchudzić przed ślubem

  OdpowiedzUsuń
 5. Suknia ślubna skromna, niestety pokazuje wszystko to co powinna ukryć. Zdecydowanie lepiej wyglądała na przyjęciu przed ślubem.
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie się suknia jako taka podoba, ale sama księżniczka nie wyglądała najlepiej. Rzeczywiście, przy takiej figurze powinna dobrać inny krój sukni, lepiej wygląda też w rozpuszczonych włosach.

  alessandra
  http://studia-parla-ama.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. Nudy na tym blogu straszliwe. Ksiecia Fryderyka nikt nie lubi. Idę na blog gdzie pieką szszłyki. A jak Iza ostatnio wychodzi?

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszyscy oczekujemy nowych inwestycji w Polsce w dziedzinie nowoczesnej energetyki. W Polsce istnieją warunki do rozwoju gdyż jest powałęsowskie zacofanie cywilizacyjne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszystkie wiadomostki o Wałęsie brzmią pozytywnie. Niestety.

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga