poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Jak Mary, Frederik i dzieci spędzili Wielkanoc? + więcej (aktualizacja)

Zdjęcie rodzinne wykonane w 2013 roku w Trend

Już w środę będą miały miejsce pierwsze uroczystości związane z 75 urodzinami królowej Małgorzaty. Tymczasem rodzina książęca (wraz z Ziggy) spędziła ostatnie dni w domku myśliwskim w Trend. Mary, Frederik i dzieci udali się tam 1 kwietnia i spędzili rodzinne Wielkanoc. Do Kopenhagi wrócą najpóźniej jutro, aby przygotować się do następnego dnia pełnego obowiązków. 

Domek myśliwski w Trend 

***

billedbladet

Księżna Mary obecnie poszukujemy nowej lady-in waiting. Tanja Doky, dotychczasowa asystentka księżnej wraz z końcem maja zakończy prace na dworze królewskim.

Flickr 
W ostatnim czasie Tanja rozstała się z mężem i przejęła opiekę nad swoimi dziećmi. W czerwcu rozpocznie pracę dla A.P. Møller-Mærsk, jako szef komunikacji. Jak dotąd nie wiadomo kto zajmie jej miejsce.

***Pod koniec marca otwarta została wystawa dotycząca duńskiej mody. Dzięki uprzejmości księżnej można na niej zobaczyć dziesięć kreacji przez nią noszonych.

***

Nadal nie upubliczniona została dokładna lista gości obecnych na uroczystościach z okazji urodzin królowej Małgorzaty. Juz w środę rodzina królewska weźmie udział w oficjalnym lunchu w Ratuszu oraz wieczorem w koncercie na cześć monarchini. Możemy spodziewać się obecności nie tylko Mary i Frederika, ale również ich starszych dzieci, Chistiana i Isabelli, prawdopodobnie również Joachim zabierze ze sosobą synów,Felixa i Mikołaja.

Pech chciał, że w środę wybieram się do Częstochowy, w związku z czym post pojawi się wieczorem (w okrojonej wersji, a zaktualizowany w czwartek po południu) lub dopiero następnego dnia po południu.

***


Dwór wydał nowe zdjęcie królowej Małgorzaty. 

16 komentarzy:

 1. Zapraszam do Częstochowy hehehehehe :D bywam tam praktycznie codziennie (szkoła) więc wiem co i jak :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe w jaki sppsob odbywa sie obsadzanie stanowiska lady-in-waiting

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wszystko zależy od danego dworu królewskiego.Mary miała przy sobie zawsze osoby dobrze jej znane, które już wczesnej dobrze znała i z którymi się zaprzyjaźniła, możliwe, że tym razem też wybierze kogoś ze swojego otoczenia.

   Usuń
  2. Mówi się o powrocie Caroliny, która pozostaje podobno bez pracy... :)

   Usuń
  3. Caroline pracuje obecnie w zarządzie fundacji Mary, ale możliwe, że przez jakiś czas będzie Lady-in waiting Mary :)

   Usuń
  4. Z chęcią objęłabym to posadę ;)

   Usuń
  5. Marlena, ale praca w zarządzie fundacji miała być tylko dodatkowa.

   Usuń
  6. Obecnie oficjalnie pracuje w zarządzie fundacji, nie jest to praca dodatkowa, przecież zrezygnowała juz dawno z pełnionej funkcji asystentki Mary

   Usuń
  7. Pracowała w zarządzie jeszcze w czasie pełnienia funkcji asystentki Mary. Obok pracy w zarządzie miała jeszcze zajmować się czymś innym, chciała jak było mówione spróbować czegoś nowego, ale jak widać nie udało się, bo podobno pracuje tylko w Fundacji.

   Usuń
  8. To prawda pracuje tylko w Fundacji, tak jak napisałam :)

   Usuń
 3. Podejrzewam,że wybierasz się do Częstochowy w intencji zdania matury.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też byłam i wymodliłam zdaną maturę :) Kiedy to było...hah aż wstyd pisać :)

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga