wtorek, 1 marca 2016

Wizyta w Arabii Saudyjskiej - dzień trzeci


Para książęca dzień zaczęła od wizyty na planie budowy nowej dzielnicy finansowej króla Abdullaha, która jest nową dzielnicą gospodarczą w Rijadzie, którą zaprojektowała firma Henning Larsen Architects. 

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo goście musieli założyć kamizelki odblaskowej i kaski, z tym ostatnim problem miał książę Fryderyk. Ale szybko z pomocą przyszła mu księżna. Filmik z tej zabawnej sytuacji możecie zobaczyć tutaj.


  
Następnie książę wraz z ministrem biznesu udał się do Centrum Nauki i Technologii im króla Abdullaha. W tym czasie księżna wraz z minister zdrowia otworzyły plac zabaw i centrum fitness należący do duńskiej firmy Kompan.
Jak widać księżna nie odmówiła chłopcu wspólnego selfie.
Później para książęca uczestniczyła w lunchu biznesowym z członkami Riyadh Chamber of Commerce & Industry.


Po posiłku Mary i Fryderyk uczestniczyli w otwarciu imprezy przygotowanej przez duńską instytucją Mercantec, która poświęcona była oferowanym programom kształcenia zawodowego. Niestety z tego spotkania nie ma żadnych zdjęć.
Następnia para książęca w towarzystwie ministra zdrowia odwiedzili szpital i centrum badawcze im króla Faisala, który jest jednym z wiodących szpitali w Arabii Saudyjskiej w dziedzinie badań naukowych. 


Po tym spotkaniu księżna i minister zdrowia odwiedziły fundację króla Khalida, która  jest organizacja charytatywną prowadzoną przez księżniczkę Banderi bint Abdulrahman AlFaisal. Organizacja zajmuje się przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet i dzieci oraz walce z ubóstwem. 

 Zwróćcie uwagę na strój siedzącej z tyłu lady-in-waiting, Pii.
Wieczorem Mary i Fryderyk uczestniczyli w przyjęciu pożegnalnym w siedzibie duńskiego ambasadora. Tak zakończyła się pierwsza część podróży.

Dziś księżna miała na sobie spodnie oraz czarną tunikę i płaszcz w stylu Chanel, który po raz pierwszy założyła w styczniu 2012 roku z okazji Jubileuszu królowej Małgorzata.
Na wieczornym przyjęciu księżna zaprezentowała sie w bluzce od Hugo Bossa

2 komentarze:

  1. Selfie z Księżną;) o co chodzi z tym strojem lady in waiting?:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie selfie to bym chciała ;D

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga