sobota, 10 grudnia 2016

Spotkanie z chorymi na nowotwór + więcej


Po świątecznym spotkaniu w pałacu Christiana VIII księżna Mary udała się do Szpitala Uniwersyteckiego (Rigshospitalet) w Kopenhadze.
Mary spotkała się z podopiecznymi fundacji Kræftværket, która wspiera młodych ludzi walczących z chorobą nowotworową. Fundacja udziela chorym wsparcia odpowiedniego do wieku i umożliwia kontakt z rówieśnikami. Ponadto wraz z ambasadorami i przy wsparciu wolontariuszy organizowane są imprezy i wycieczki.


Księżna na spotkanie wybrała bluzkę od Alberty Ferreti.


*****


Przygotowania duńskiej rodziny królewskiej do świąt ruszyły pełną parą. 8 grudnia udostępniono zdjęcia, na których możemy zobaczyć księcia Christiana, księżniczkę Isabellę, księcia Vincenta i księżniczkę Josephine ubierających choinkę. Drzewko świąteczne zostało ustawione w Wielkiej Sali w Pałacu Fryderyka VIII. Zdjęcia wykonała księżna Mary.


*****
Na oficjalnym koncie dworu królewskiego od początku adwentu każdego dnia publikowane są zdjęcia wybrane przez królową przygotowujące wszystkich na święta. 9 grudnia opublikowano zdjęcie okna z pałacu Fredensborg. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że każdego roku w Wigilię rodzina królewska podpisuje się na szybie.


*****
W tym tygodniu minął rok odkąd prowadzę tego bloga. Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzają bloga i zostawiają komentarze. 10 komentarzy:

 1. To my dziękujemy za to,że prowadzisz tak świetnego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To już rok, nie wiadomo, kiedy ten czas upłynął. Życzę Ci, żebyś nadal miała wenę twórczą :)

  Zdjęcie z ubierania choinki bardzo ładne

  OdpowiedzUsuń
 3. To my dziękujemy za wszystkie posty, które piszesz, bo wiemy że sporo czasu twojego zajmują. Blog jest solidną dawką najświeższych informacji i za co ja ci jestem najbardziej wdzięczna czyli przybliżenie sylwetki księżnej, jej działalności i życie rodzinnego. Dziękuję życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam😘😘

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję roczku na blogu 🎉🎉🎁

  A mam do ciebie taką prośbę czy jakbyś miała chwilę czasu to mogłabyś zrobić post "termometr Mary" jest taka notka na blogu o Letizi, ale jestem ciekawa jak to jest z Mary.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa tradycja z pisaniem na szybie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję roczku na blogu i życzę dalszych sukcesów i pozdrawiam serdecznie😘

  Mam do ciebie taką prośbę czy jakbyś miała chwilę czasu to mogłabyś zrobić post "termometr Mary" jest taka notka na blogu o Letizi, ale jestem ciekawa jak to jest z Mary

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję roczku na blogu i życzę powodzenia w następnych latach. Dziękuję za to że twój blog jest solidną dawką najświeższych informacji i za co ja ci jestem najbardziej wdzięczna czyli przybliżenie sylwetki księżnej, jej działalności i życie rodzinnego. Mam nadzieję że pozostaniesz z nami jeszcze bardzo długo. Życzę Ci bardzo dużo komentarzy i jeszcze więcej wyświetleń. Jeszcze raz dziękuję i życzę dalszych sukcesów.♥♥♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, takie komentarze to miód na moje serce. Dla nich chce się pracować

   Usuń
 8. Yes, thank you, your blog is great. Congratulations on 1 year.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga