sobota, 4 lutego 2017

Światowy Dzień Walki z Rakiem + więcej


Dziś księżna wręczyła Cancer Society's Honour Award (Kræftens Bekæmpelses Hæderspris) w związku z Światowym Dniem Walki z Rakiem. Ceremonia odbyła się Królewski Teatrze w Kopenhadze. Nagroda ta jest wręczana osobom lub grupom,które miały specjalny wkład w badania nad nowotworami  lub miały wpływ na zapewnienie pacjentom odpowiednich zabiegów, opieki i wsparcia.  Tegoroczną laureatką została Inge Marie Swan, profesor i znawca immunoterapii. Księżna wygłosiła również przemówienie
Już po raz piaty Mary uczestniczyła we wręczeniu tej nagrody. Pierwsza taka uroczystość odbyła się w 2011 roku.
Księżna założyła dziś ciekawą bluzkę od Iris&Ink.
*****
Dziś ulicami Kopenhagi odbył się tradycyjny przejazd powozami z udziałem Royal Mews. Na trasie przejazdu znajdował się również plac przed pałacem Amalienborg. Księżne Mary wykonała zdjęcie z okna pałacu, które opublikowano na królewskim instagramie. Ciekawe, czy księżna sama udostępnia wykonane przez siebie zdjęcia
*****
Natomiast wczoraj wieczorem książę Fryderyk udał się na koncert zespołu Metallica. Na krótko przed koncertem z perkusistą zespołu Larsem Ulrichem, który jest Duńczykiem. Był to pierwszy koncert w nie dawno otwartej Royal Arenie. 
*****

Fundacja królowej Małgorzaty i księcia Henrika przekazała 500.000kr na Narodową Zbiórkę. Fundacja pary książęcej przekazała datek w wysokości 250.000kr. Narodowa Zbiórka  na rzecz krajów rozwijających w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej organizowana jest corocznie przez 12 największych organizacji humanitarnych w Danii. W tym roku celem zbiórki jest powstrzymanie głodu, osiągnięcie bezpieczeństwa żywnościowego oraz promowanie zrównoważonego rolnictwa, co stanowi drugi z 16 celów zrównoważonego rozwoju ONZ. 
Narodowa Zbiórka została zorganizowana po raz pierwszy w 2007 roku. Od 10 lat para książęca uczestniczy w zbiórce, jednak w tym roku miała inne zobowiązanie.
*****
A już jutro 45 urodziny księżnej Mary
zdjęcia: newsmyroyal twitter, instagram

4 komentarze:

 1. Olgo ile sie czek zwykle na odpowiedz na list od mary ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mary jak zawsze zaangażowana i jak zawsze wygląda świetnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pierwszym zdjęciu bluzka mi się nie podobała, ale w zestawieniu z tymi wąskimi spodniami wygląda świetnie. Wybrałabym jednak inny wisior.
  Szkoda, że Christian nie toqarzyszył tacie na koncercie.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga