wtorek, 14 lutego 2017

Philippe i Mathilde przyjadą do Danii + więcej


Dziś podano, iż oficjalna wizyta belgijskiej pary królewskiej odbędzie się w dniach 28-30 marca. Król i królowa przybędą na zaproszenie królowej Małgorzaty. Parze królewskiej będzie towarzyszyć siedmiu ministrów i delegacje z 37 belgijskich firm.
Nadchodząca wizyta państwowa ma na celu wzmocnienie i tak już silnych więzi między Danią i Belgią. Ścisły związek pomiędzy dwoma rodzinami królewskimi sięga roku 1863. Król Philippe i królowa Mathilde uczestniczyli w obchodach 75 urodzin królowej Małgorzaty w 2015 roku, a Mathilde jest chrzestną księżniczki Isabelli.
Oficjalna delegacja skupi się na zagadnieniach zrównoważonego rozwoju, energii odnawialnej, ochrony zdrowia, transportu i logistycznych rozwiązań w miastach. Podczas pobytu król odwiedzi m.in. kopenhaski ratusz, Izbę Handlową, a królowa Filmotekę.


*****


 Wczoraj podano również do informacji, że księżna Mary ponownie objęła patronatem konferencję EMS. Jest to druga konferencja europejskich służb ratunkowych, która odbędzie się w Kopenhadze w dniach 22-24 maja.


*****


W tym tygodniu w Danii rozpoczęły się ferie. W związku z tym para książęca nie ma zaplanowanych żadnych spotkań oficjalnych, aby ten czas móc spędzić z dziećmi.

7 komentarzy:

 1. Widzę, że szykuje się coraz więcej królewskich podróży. :) Jestem ciekawa, czy F&M wybiorą się gdzieś też w tym roku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy bedzie nowa sesja z okazji ferii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda... to już drugi rok z rzędu jak nie jadą do Verbier...

   Usuń
 3. Wiadomo dlaczego zarzucili sesję w ostatnich dwóch latach?
  Już się nie mogę doczekać.Matylda w podróży zawsze wypada świetnie,a Mary to cóż ikona stylu,więc będzie co oglądać: )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie, ale podejrzewam, że po części jest to związane z ograniczeniami logistycznymi, bo w poniedziałek książę obejmuje regencję, ale też z chęcią spędzenia czasu prywatnie bez obecności dziennikarzy

   Usuń
 4. Super, oficjalne wizyty zawsze są ciekawe

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga