poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Dzień Nauki + więcej

Księżna Mary uczestniczyła dziś w otwarciu Dnia Nauki i wręczeniu nagrody Danish Science Award. Uroczystość miała odbyła się w Eksperymentarium w Kopenhadze, który jest placem zabaw dla dzieci  i młodzieży zainteresowanych nauką. Dzień Nauki to coroczna impreza, która gromadzi nawet 75 000 uczestników. Mary jest patronem Festiwalu Nauki.
Najpierw księżna wręczyła nagrodę Danish Science Award fizykowi kwantowemu Jacobowi Friis Shersonowi z Uniwersytetu w Aarhus. Oprócz wyróżnienia i pamiątkowego dyplomu laureat otrzymał 100.000 koron. Danish Science Award wręczana jest każdego roku w kwietniu, a otrzymują ją naukowcy, którzy wnieśli specjalny wkład w rozwój komunikacji.
Po ceremonii Mary została oprowadzona po centrum i włączona w pokazy kilku doświadczeń. Księżna wraz z towarzyszącym jej ministrem edukacji i badań Sorenem Pindem zostali włączeni do pokazu baniek mydlanych i oboje zamknięto w olbrzymich bańkach. Mary "podniosła" również ważący 500 kg samochód. Klik, aby zobaczyć księżną podnoszącą auto.
Mary pokroiła również tort w kształcie olbrzymiej kolby miarowej.
Księżna przed wyjazdem powiedziała dziennikarzom, że dzieci będą pod wrażeniem, gdy usłyszą o pokazie z baniek mydlanych.


Księżna wybrała płaszcz od Joseph, bluzkę Elise Gug i szpilki od Gianvinto Rossi.


*****


 Dziś również dwór opublikował roczny raport podsumowujący poprzedni rok.Możecie go przeczytać również w języku angielskim: klik.

Zdjęcia:  kongehuset, twitter, newmyroyal, princessblog75

4 komentarze:

 1. Nie chcialabym byc zmuszana do czegos takiego, chociaz na pewno bylo ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze myślałam, że księżna jest trochę wyniosła, ale od kiedy obejrzałam trochę filmików na youtubie, zmieniłam o niej zdanie. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli któraś z synowych królowej MII jest wyniosła to raczej Marie.

   Usuń
 3. śliczne szpilki :)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga