środa, 24 stycznia 2018

Księżna na sesji Rady Europy

Księżna Mary wzięła wczoraj udział w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Jednak wcześniej spotkała się z przewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego Michelem Nicolettim. A następnie z Sekretarzem Generalnym Rady Europy Thorbjørnem Jaglandem. Jak napisał sekretarz na twitterze rozmawiali o prawach kobiet i ich dobrocie, który może poprawić warunki ekonomiczne całych rodzin. Po spotkaniu księżna wpisała się do księgi gości.
Następnie księżna wygłosiła przemówienie otwierające Zgromadzenie Parlamentarne, które możecie przeczytać tu. Mary zaczęła od podziękowań za możliwość wystąpienia przed takim gronem polityków, którzy reprezentują europejskie wartości. Następnie poruszyła kwestię ochrony praw człowiek i wyrównania szans kobiet. A także podkreśliła rolę Danii w ochronie praw człowieka. Poruszyła również ochronę praw mniejszości seksualnych i jak sama powiedziała kwestie związane z seksualnością są trudne, lecz są podstawowe kwestie dotyczących każdego człowieka.
"Słuchając się nawzajem. Ucząc się od siebie nawzajem. Stając zjednoczeni w uznaniu całego dobra, które zostało osiągnięte i całego dobra, które wciąż musimy osiągnąć. Przestrzegając dzisiejszych zasad i wartości, możemy zapewnić w przyszłości świat, który jest równy, uczciwy i zapewnia zrównoważoną i jaśniejszą przyszłość dla nas wszystkich."
Po wystąpieniu księżnej wystąpił duński chór dziewczęcy, a później przemówienie wygłosił duński minister spraw zagranicznych. 
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy składa się z 324 członków i 324 deputowanych z parlamentów narodowych.Zgromadzenie zbiera się na sesje w Strasburgu cztery razy w roku i przyjmuje między innymi zalecenia dla Komitetu Ministrów Rady Europy. Księżna po raz kolejny wybrała sukienkę od Prady. Miała również torebkę tej samej marki.

Zdjęcia: kongehuset, twitter, newmyroyal

7 komentarzy:

 1. Księżna prezentuje się niezwykle elegancko. Fantastycznie, że promuje wartości związane z równością wszystkich ludzi.
  Pozdrawiam,
  Letycjanka

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię tę sukienkę w stylu retro.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sukienka ładna, ale nie podoba mi się kołnierzyk. Chociaż Mary pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wysłuchałam przemówienia. Czy ja dobrze rozumiem, że Mary jest za dostępem do aborcji...? To takie przykre, zważywszy na to, że sama ma 4 dzieci, jest spełnioną mamą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałam obejrzeć, ale widzę, że teraz filmik jest niedostępny

   Usuń
  2. Przeczytałam przemówienie jeszcze raz bardzo dokładnie i nie znalazłam żadnej wzmianki o aborcji czy przerywaniu ciąży.
   Magdalena musisz kliknąć w nazwę filmiku wtedy przekieruje cie do filmiku na yt

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga