sobota, 13 stycznia 2018

Aktualizacja: Otwarcie Liljeborg Christmas Seal Home

Wczoraj księżna uczestniczyła w otwarciu Liljeborg Christmas Seal Home w Roskilde. Jest to piąty tego rodzaju ośrodek. Budowa Christmas Homes jest finansowana przez The Christmas Seal Foundation z dochodów ze sprzedaży znaczków świątecznych i darowizn.  Domy te zapewniają tymczasowe zakwaterowanie dla dzieci z otyłością lub problemami społecznymi tj. zastraszanie, oferując miejsca do ćwiczeń i rozrywki.
Księżna jako patronka The Christmas Seal Foundation dokonała oficjalnego otwarcia wraz z Winne Liljeborg, która za pośrednictwem swojego funduszu sfinansowała zakup budynku oraz remont i budowę nowego skrzydła. Oprócz tego pani Liljeborg przekazała fundusze na funkcjonowanie ośrodka przez najbliższe pięć lat.
Po oficjalnym otwarciu księżna miała okazję obejrzeć cały dom. Wraz z dziećmi uczestniczyła w lekcji gotowania oraz zobaczyła salę interaktywną do ćwiczeń.

 Zdjęcia:dailymail, kongehuset, twitter

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. A mi już gdzieś mignął artykuł z tytułem, że zakładając te spodnie zainspirowała się Meghan Markle ;) A z tego co pamiętam Mary miała już dawno spodnie tego typu w swej szafie.

   Usuń
  2. No właśnie. Dlaczego miałaby się nagle inspirować Meghan

   Usuń
 2. Przedstawiciele Duńskiej RK wezmą udział w obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Litwę,czy też możemy się spodziewać,że przedstawiciele Duńskiej RK przyjadą w listopadzie do Polski na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to możliwe, choć myślę, że najbardziej prawdopodobna jest obecność księcia Joachima lub tylko duńskiego ambasadora

   Usuń
 3. W tym roku styczeń trochę mało ciekawy może dlatego że w zeszłym roku była wizyta państwowa. Mam nadzieje na luty albo marzec będzie bardziej ekscytujący może pojawi się jakaś informacja odnośnie wizyty państwowej.
  Gosia

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga