niedziela, 28 maja 2017

Program wizyty w SzwecjiJutro para książęca rozpoczyna dwudniową wizytę w Szwecji. Jej  celem jest promocja duńskiego biznesu, a koncentruje się na obszarach: inteligentnej opieki medycznej, odpowiedzialnej urbanizacji i współczesnego stylu życia. W delegacji uczestniczyć będzie ponad 60 duńskich kompanii, a także minister spraw zagranicznych Anders Samuelsen i minister środowiska i żywności Esben Lunde Larsen.

Program
Poniedziałek, 29 maja
9:15 - Para książęca w towarzystwie księżniczki Victorii i księcia Daniela będą uczestniczyć w oficjalnym rozpoczęciu wizyty obywającej się pod hasłem "Liveable Scandinavia". Książę Fryderyk wygłosi przemówienie.
10:30 - Książę Fryderyk i księżniczka Victoria wezmą udział w seminarium na temat zrównoważonego rozwoju miast, które skoncentrowane będzie na przyszłym rozwoju i miast i ekologicznych rozwiązań.
10:30 - Księżna Mary i książę Daniel będę obecni na seminarium na temat inteligentnych rozwiązań w medycynie. Rozmowy będą obejmować digitalizację i rozwój duńskiej i szwedzkiej opieki medycznej i opieki nad osobami starszymi.
11:10 -  Obie pary wezmą udział w konferencji biznesowej. Odwiedzą stanowiska z duńskimi produktami rolnymi i spożywczymi.
11:30 - Mary i Daniel będą uczestniczyć w otwarciu wystawy wzornictwa, gdzie duńskie firmy będą eksponować i prezentować swoje produkty.
12:15 - Fryderyk, Mary, Victoria i Daniel zjedzą wspólny lunch.
13:00 - targi turystyczne VisitDenmarks. Księżna Mary wręczy nagrody.
13:15 - Mary i Daniel wezmą udział w konferencji na temat opieki zdrowotnej w miejscu pracy.
13:25 - Fryderyk i Victoria będą obecni na seminarium na temat zrównoważonego budownictwa oraz oszczędności energii w domach.
14:05 - Fryderyk i Daniel odwiedzą miejsce spotkań duńskiej delegacji i odwiedzą niektóre stoiska duńskich firm.
14:10 - Mary i Victoria odwiedzą wystawę architektoniczną w Sjösiden  i obejrzą prezentację na temat zrównoważonej architektury.
14:45 - Książę Fryderyk i książę Daniel odwiedzą wystawę wystawę wzornictwa Lounge.
14:45 - Księżna i księżniczka odwiedzą sklep Ole Lynggardsa w Sztokholmie.
15:30 - Fryderyk i Daniel odwiedzą NORRSKEN, budynek biurowy, w którym realizowana jest przedsiębiorczość społeczna.
17:30 - Para książęca wyda przyjęcie na pokładzie Dannebrog. Będzie w nim uczestniczyć książę Daniel oraz przedstawiciele duńskich firm.
19:30 - Para książęca oraz Victoria i Daniel wezmą udział w oficjalnej kolacji w Eric Ericsson Hall.


Wtorek, 30 maja
8:50 - Księżna Mary i książę Daniel odwiedzą Karolinska University Hospital.
9:00 - Książę Fryderyk i księżniczka Victoria odwiedzą spółkę wodno-ściekową VATTEN, gdzie dowiedzą się na temat szwedzkich rozwiązań wodnych i wyzwań w tej dziedzinie.
10:45 - Para książęca oraz Victoria i Daniel odwiedzą duńską ambasadę w Sztokholmie.
11:10 - Fryderyk i Victoria udadzą się do Illums Bolighus, gdzie zobaczą wystawę duńskiego wzornictwa.
11:15 - Książę Fryderyk i Daniel odwiedzą siedzibę serwisu muzycznego Spotify.
12:30  - Para książęca wezmą udział w obiedzie w Pałacu Królewskim wydanym przez króla Carla XVI Gustawa. Obecna będzie również królowa Silvia, księżniczka Victoria, książę Daniel oraz książę Carl Philip i księżna Sofia.
14:15 - Fryderyk i Victoria wezmą udział w dyskusji panelowej na temat przyszłości miast, która odbędzie się w duńskiej firmie architektonicznej w Arkitema.         
14:25 - Mary i Daniel odwiedzą dom opieki Aleris Båthöjden Plaza, gdzie zostaną oprowadzeni po ośrodku i usłyszą o pracy z demencją.        
15:20 - Książę Fryderyk i księżniczka Victoria udadzą się do sklepu Paradise z żywnością ekologiczną.
15:45 - Mary i Daniel odwiedzą warsztaty kulinarne Gamla Riksarkiet
19:25 - Fryderyk, Mary, Victoria i Daniel wezmą udział w kolacji w sztokholmskim ratuszu.
******
W dniu swoich urodzi książę Fryderyk został zauważony jak odbierał bliźnięta z przedszkola.

3 komentarze:

 1. Bardzo napięty program szkoda trochę ze to nie wizyta panstwowa i nie ma bankietu ale i tak zapowiada sie ciekawie czekam na stylizacje Mary i Victorii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, i tak będzie ciekawie :)

   Usuń
  2. Będzie ciekawie, czekam na stylizacje pań :)

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? A może chcesz mnie po prostu uszczęśliwić ? Zostaw komentarz i wywołaj uśmiech na mojej twarzy ;)

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga