piątek, 26 kwietnia 2013

Mary w Nowym JorkuKsiężna Mary jest już w Nowym Jorku. Wczoraj Następczyni Tronu wzięła udział w uruchomieniu Finn Juhl-Hall w budynku United Nation.


Trochę historii: Fin Juhl żył w latach 1912 – 1989 i był duńskim architektem, projektantem wnętrz, najbardziej zasłynął projektując meble. Był jedną z czołowych postaci w tworzeniu „duńskich projektów” w 1940 roku i to właśnie on był projektantem, który wprowadził duński design do Ameryki.


W spotkaniu uczestniczyli także Sekretarz Narodów Zjednoczonych Pan Ban Ki-moon.


Organizacja jest współfinansowana przez ONZ, Duńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Duńskie Ministerstwo Kultury i Fundację Realdania. Łączny duński wkład pieniężny wynosi 3.000.000 dolarów. W samym budynki znajdują się nowe, zaprojektowane przez dwóch duńskich projektantów,Kasper Salto i Thomas Sigsgaard , meble.


Podczas spotkania księżna wygłosiła przemówienie, można je zobaczyć tutaj.


Księżna będzie w Nowym Jorku do soboty. W Big Apple weźmie udział w półrocznym spotkaniu Grupy Zadaniowej Wysokiego Szczebla. Mary należy do tej organizacji od września 2012 roku. Panel ma na celu zwalczanie śmiertelności matek i promowanie zdrowego życia. Następczyni tronu dołączyła do niego na wniosek Funduszu Ludnościowego Narodów Zjednoczonych (UNFPA).


Na tę okazję księżna wybrała buty i baskinkową bluzkę, które nosiła podczas ślubu w Luksemburgu w ubiegłym roku. Oraz spódniczkę, którą nosiła kilkakrotnie.


Do tego księżna dobrała torebkę Rika:


Oraz kolczyki Marianne Dulong:


***

Księżna nagrała film z okazji Europejskiego i Światowego Tygodnia Szczepień. Mary jest patronką WHO (World Health Organization). Film można obejrzeć naciskając na zdjęcie poniżej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga