piątek, 17 maja 2013

Nowości – potwierdzenie księcia Mikołaja i ślub w Szwecji


Jak przeczytałam przed chwilą na Bllidet Blated w ślubie Szwedzkiej księżniczki Madeleine, 8 czerwca, wezmą udział zarówno książę Frederik i księżna Mary jak i książę Joachim i księżna Marie. Nic nie zostało jednak potwierdzone przez pałac. W ślubie z pewnością weźmie udział księżniczka Benedtikte (najmłodsza siostra królowej Małgorzaty) która jest matką chrzestną księżniczki. Oficjalnego potwierdzenia możemy się spodziewać w przyszłym tygodniu.


Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o ślubie zajrzyjcie tutaj – Szwedzki Pałac Królewski stworzył stronę z okazje zbliżającego się ślubu.

***


W 2008 roku jedna z odmian tulipanów w Gavnø Castle Park została nazwana na cześć księżnej Mary Jej imieniem. Jak informuje Billed Bladet odmiana ta cieszy się ogromną popularnością, dlatego też postanowiono sprzedawać je w kwiaciarni na terenie parku. do tego 1 czerwca w godzinach od 10 -16 każdy odwiedzający będzie mógł wykopać cebulkę tego tulipana. na zdjęciu powyżej widać tę odmianę, te różowe tulipany, są bardzo oryginalne – na jednej łodyżce wyrasta kilka kwiatów. Czyż nie są piękne ?

***


25 czerwca król Willem Alexander i królowa Maxima z Holandii odbędą oficjalną wizytę w Danii.

***

Już jutro odbędzie się potwierdzenie księcia Mikołaja, z tej okazji pałac królewski opublikował 13 fotografii ukazujące każdy rok życia chłopca od 1999 roku aż do teraz:
***


Książę Frederik był wczoraj w nowo otwartym parku wodnym. Następca Tronu spędził pod wodą 40 minut nurkując. Ten Park jest obecnie największy w Europie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga