czwartek, 25 lipca 2013

Mary opuszczając szpital

Christian:


Mary, Frederik i Christian opuszczając szpital w 18 października 2005 roku. 


Książę Christian urodził się w sobotę, 15 października 2005 r. w Rigshospitalet , Copenhagen University Hospital w Kopenhadze . W południe w dniu jego urodzin 21 salw wystrzelono z Sykstus Bateria w Holmen w Kopenhadze i na Zamku Kronborg z okazji narodzin królewskiego dziecka. W tym samym czasie, wszędzie w całym kraju zaczęły powiewać flagi. O zachodzie słońca światła nawigacyjne oświetlały całą Danię, a okręty Home Guard zapaliły reflektory i skierowały je w stronę stolicy. Kilka okrętów zapaliło reflektory podczas uroczystości w Australii.


Książę Christian był hospitalizowany krótko dniu 21 października 2005, ponieważ cierpiał na żółtaczkę noworodków,  choroba zwykle nieszkodliwa i dość popularna (zwłaszcza podczas przedwczesnych narodzin). Pierwsze fotografie 6-dniowego chłopca pokazały żółty odcień twarzy i rąk. Książę został zbadany przez lekarzy i przeszedł badania krwi, a następnie przebywał w specjalnej komorze i był naświetlany specjalnymi kolorowymi promieniami świetlnymi, które miały rozbić bilirubiny, powodujące żółtaczkę. Jego rodzice zabrali go do domu tego samego dnia, tym samym pokazując go światu.

Isabelle:


W sobotę, 21 kwietnia 2007 w 16.02 księżna Mary urodziła zdrową córkę w szpitalu uniwersyteckim w Kopenhadze.


O 18.00 Książę Frederik odbył krótką konferencją prasową, trwała 4-5 minut.

[5531278.jpg]

Książę Frederik powiedział, że to piękne narodziny i był bardziej przygotowany niż wcześniej. Księżna Mary została przyjęta do szpitala o 10 rano w sobotę, a dziecko urodziło się sześć godzin później. Dziecko jest bardzo piękne, ma różowy kolor skóry i włosy bardzo czarne, z tendencją do zwijania się.


Księżniczka była owinięta tym samym kocykiem, którym dwa lata wcześniej owinięto Christiana. 


Księżna i Jej córka opuściły szpital 23 kwietnia.

Vincent i Josephine:


Bliźniaki urodziły się 8 stycznia o 10:30 (Vincent) i 10:56 (Josephine), w Rigshospitalet w Kopenhadze. Mary i dzieci opuścili szpital 14 stycznia. Mary niesie Małego Księcia, który ważył 2674 g przy urodzeniu i mierzył 47 cm, książę nosi małą księżniczkę, która ważyła 2554 gramów i mierzyła po urodzeniu 46 cm. ***

Już jutro o 10.30 sesja w Grasten.

6 komentarzy:

 1. Piękne i słodkie maleństwa :) Najbardziej podoba mi się jak Mary wyglądała przy bliźniakach.
  u mnie nowa notka // http://sam-barks.blog.pl/ zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. piekne wspomnienia. nn http://den-radcliffe.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna notka :)
  Brakuje mi jeszcze czegoś.
  Najbardziej podoba mi się foto nr 3 od góry :)

  Pozdrawiam Ania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. pamiętam taki filmik na yt, jak Mary wychodziła właśnie z bliźniakami ze szpitala i ona trzymała jedno, a Frederik drugie i na odwrót założyli im czapeczki i prosili ludzi którzy stali obok, aby pomogli im założyć jeszcze raz:)

  { http://thequeen.blog.onet.pl/ }

  OdpowiedzUsuń
 5. cudowną mają rodzinkę po równo dwójka chłopców i dwie dziewczynki cudownym dopełnieniem były bliźniaki cudowną mają rodzinkę ! : )) już czkam za jutrzejszą sesja gdzie będą wszyscy :*

  OdpowiedzUsuń
 6. u mnie nowa notka / http://sam-barks.blog.pl/ zapraszam!

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga