środa, 30 grudnia 2015

Podsumowanie roku

Rodzina królewska swoje obowiązki w 2015 roku rozpoczęła już 1 stycznia od bankietu noworocznego. W tygodniu odbyły się kolejne dwa, których wziął udział korpus dyplomatyczny oraz członkowie najważniejszych stowarzyszeń.


8 stycznia Josephine'a i Vincent obchodzili 4 urodziny. Z tej okazji opublikowano zdjęcia wykonane w czasie podróży po Grenlandii.

 Pod koniec stycznia dwór wydał nowe portrety pary książęcej.
Na początku lutego para książęca spędziła ferie zimowe w Verbier.
W połowie miesiąca księżna Mary udała się w towarzystwie ministra zdrowia z wizytą humanitarną do Etiopii, gdzie spędziła 3 dni.

W marcu Mary udała się do Londynu, gdzie wręczyła nagrodę księżnej Mabel z Holandii za Jej działalność i inicjatywy na rzecz zapobiegania małżeństwom młodych dziewczyn
 W marcu miała też miejsce 3-dniowa wizyta Holenderskiej Pary Królewskiej. W jej trakcie Para Królewska w towarzystwie pary książęcej odwiedziła m.in. Aalborg University, Samsoe.


Pod koniec marca para książęca udała się z trzydniową wizytą oficjalną do Japonii. Maryi Fryderyk wraz ze specjalną delegacją udali się tam, aby promować Grenlandię. 

Na początku kwietnia miało miejsce najważniejsze wydarzenie w tym roku, a mianowicie Królowa Małgorzata  skończyła 75 lat. Z tej okazji odbyły się 3-dniowe uroczystości, w których brali udział równiez członkowie innych rodzin królewskich.

19 maja Mary i Fryderyk udali się do Niemiec z wizyta oficjalną. Spędzili tam 3 dni.

W połowie miesiąca Mary uczestniczyła w inauguracji mostu dla pieszych. Już za 3 lata będziemy mogli zobaczyć jak księżna będzie otwierać most nazwa jej imieniem.
W czerwcu rodzina królewska uczestniczyła w uroczystościach związanych z upamiętnieniem setnej rocznicy ustanowienia duńskiej konstytucji.
W tym miesiącu odbył się również coroczny bieg dla dzieci zorganizowany przy fundację księżnej.


6 czerwca miało miejsce pierwsze oficjalne wyjście  księżniczki Isabelli. Tego dnia ochrzciła ona prom Prinsesse Isabella Saelvig. Później w towarzystwie mamy zbierała truskawki oraz łowiła ryby.

Natomiast 13 czerwca księżna Mary oraz książę Fryderyk uczestniczyli w ślubie księcia Carla Philipa i jego narzeczonej Sofii w Sztokholmie.
W lipcu rodzina królewska spędzała wakacje w Grasten. Tam też odbyła się doroczna sesja fotograficzna.

24 sierpnia księżna Mary maiła pierwsze wyjście po urlopie. Otworzyła nowy szpital psychiatryczny w Slagelse.
14 września księżna poleciał na Litwę, gdzie uczestniczyła w oficjalnym spotkaniu WHO.
We wrześniu opublikowano kolejne oficjalne portrety pary książęcej wykonane z okazji 75 urodzin królowej Małgorzaty.
Pod koniec miesiąca księżna poleciała na 3 dni do Nowego Jorku. Uczestniczyła tam m.in. w zebraniu ONZ.
3 października para książęca uczestniczyła we wręczeniu nagród  swojej fundacji.
Natomiast 6 października już w towarzystwie pozostałych członków rodziny uczestniczyli w otwarciu obrad Parlamentu.
15 października książę Christian skończył 10 lat. Z tej okazji dwór opublikował nowe zdjęcia księcia.
Księżna Mary i królowa Małgorzata 28 października odsłoniły bożonarodzeniowe znaczki pocztowe które w tym roku zaprojektowała królowa.

2 listopada księżna Mary uczestniczyła w inauguracji kampanii ekologicznej. Na to wydarzenie księżna zabrała swojego psa, Ziggy'ego. 
Natomiast 4 listopada księżna poleciała do Holandii, gdzie uczestniczyła w konferencji "Women Shelters" wraz z królową Maximą.
11 listopada Mary udała się z kolejną wizytą humanitarną do Senegalu. Księżna miała okazję spotkać kobiety, które padły były ofiarami przemocy.
Natomiast w grudniu rodzina książęca poleciała do Australii, aby spędzić święta z rodziną księżnej Mary.

Księżna Mary w 2015 roku odbyła 8 wizyt oficjalnych, 2 humanitarne oraz 3 prywatne wyjazdy zagraniczne. Które wydarzenie mijającego roku utkwiło wam najbardziej w pamięci? Może coś ważnego pominęłam?
14 komentarzy:

 1. Najbardziej utkwił mi w pamięci ten moment, jak Frederik pocałował w głowę Mary, oraz, oczywiście, obchody 75. urodzin królowej Małgorzaty.
  Nawiązując jeszcze do komentarza pod poprzednim postem, muszę przyznać, że ja również bardzo się cieszę, że nareszcie znalazła się osoba, która w pełni poświęciła się temu blogowi, dzięki której on znów ożył i znów mogę czytać o Mary :) Nie chcę oczywiście urazić poprzednich bloggerek, które go prowadziły, myślę, że wykonały świetną pracę, ale kiedy ma się wiele blogów ciężko jest znaleźć czas, by pisać regularnie notki na wszystkich.
  Życzę Ci dużo zapału i oczywiście czasu, bo to chyba najważniejsze, abyś mogła prowadzić ten blog, w końcu Mary zasługuje na świetny blog! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za te słowa. Oj ten czas bardzo mi się przyda ;)

   Usuń
  2. Zgadzam się z Gabrielą. Ja również bardzo się cieszę z tego, że ten blog nadal istnieje i że ktoś na nim pisze regularnie. Wszystkiego dobrego w nowym roku :)

   Usuń
 2. Przepraszam za błędy, ale pisałam na szybko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post!
  Mam pytanie: planujesz zmianę wyglądu bloga ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie nie planuję, muszę najpierw się trochę wdrożyć, bo to moje pierwsze doświadczenie z bloggerem i nie chcę czegoś przez przypadek zepsuć, ale z czasem...

   Usuń
 4. Bardzo ładne zdjęcia wybrałaś, to zimowe z ferii w Verbier to dla mnie duńskie zdjęcie roku 2015. A Ty masz jakieś swoje ulubione z tego roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje to z wizyty w Niemczech kiedy Fryderyk całuje Mary i z sesji w Grasten.

   Usuń
 5. 3 prywatne to które miałaś na myśli? Verbier, Australia i...? Księżna była też prywatnie z koleżanką (tą samą, która poleciała do Australii) do Mediolanu.

  2 podróże humanitarne- tylko pogratulować zaangażowania i planowania!


  Kalosze z inauguracji kampanii ekologicznej Mary ma od 11 lat (za chwilę 12)!

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie zrobiony post :) Żałuję, że Mary z rodzinka juz drugi rok z rzędu nie uczestniczyła w grudniowym koncercie świątecznym. Co roku czekałam na zdjęcia- były urocze :)

  Dla mnie zdjęciem tego roku jest zdecydowanie pocałunek z Niemiec.

  Olga, życzę Ci szczęśliwego i spędzonego w zdrowiu 2016 Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za życzenia noworoczne i tobie też życzę wszystkiego dobrego.

   Usuń
 7. Ależ przewspaniała notka:) miłego wieczoru :)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga