piątek, 1 stycznia 2016

Przemówienie noworoczne królowej


Wczoraj jak co roku zostało wyemitowane noworoczne przemówienie królowej Małgorzaty. Swoją wypowiedź królowa rozpoczęła od wspomnienia ataków terrorystycznych w Paryżu. Jednak największym zaskoczeniem było to co powiedziała królowa później, a mianowicie książę małżonek "przechodzi na emeryturę". Jak zapewniła królowa książę nadal będzie uczestniczył w różnych wydarzeniach, lecz ich liczba zostanie ograniczona. Małgorzata podziękowała mężowi za wsparcie, które otrzymywała od niego. "Jestem głęboko wdzięczna za wsparcie, pomoc i inspirację jaką dał mi przez lata. Nie mogę się doczekać dalszego wykonywania zadań służbowych przy wsparciu mojego męża, choć będzie to mniej widoczne."

Tu możecie przeczytać całe przemówienie królowej w języku angielskim: http://kongehuset.dk/en/menu/news/her-majesty-the-queens-new-year-address-2015

 Co sądzicie o decyzji księcia Henryka? Myślę, że jest to na pewno przemyślany krok podyktowany w pewnym stopniu przez względy zdrowotne.

A już dziś wieczorem noworoczny bankiet.

Wszystkim chciałabym życzyć wszystkiego najlepszego w 2016 roku.

Link do transmisja z bankietu znajdziecie w tym tweecie: https://t.co/kR31o3fuCV

3 komentarze:

  1. Od wielu lat Książę Hernik właściwie rzadko gdzieś bywa. Wybył do Wenecji podczas obchodów urodzin, kiedyś czuł się pominięty, że matkę zastępował syn, a nie on. Fochy stroi... decyzja dobra, ale... nie do końca.

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że nie chodzi o względy zdrowotne. Po prostu Henrik postanowił pokazać pazura.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dla mnie to troche dziwne,gdyby chodzilo o zdrowie to informowali by wprost.Po prostu ksiaze ma dosc,jest zmeczony a do tego obrazony na wszystkich i wszystko.W pewnym wieku odejscie na bok nie powinno nikogo dziwic ale powinni taka decyzje podjac razem

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga