poniedziałek, 25 stycznia 2016

Darowizna fundacji Mary

Fundacja Mary wspiera młodych aktywistów, którzy wezmą udział w konferencji Women Deliver. Fundacja przekazała 250 tys duńskich koron 13-nastu młodym kobietom i mężczyznom z różnych części świata , którzy dzięki temu będą mogli aktywnie uczestniczyć w spotkaniu na temat zdrowia kobiet i dziewcząt, ich praw oraz dobrobytu, które odbędzie się w Kopenhadze w tym roku.
maryfonden.dk


Stypendium otrzymało 11 kobiet i 2 mężczyzn, pochodzą oni z Malawi, Egiptu, Kenii, Kuby, Ghany, Ugandy, Malezji, Benim, Zimbabwe i Sri Lanki. Wszyscy są za zaangażowani w pracę na rzecz zdrowia i praw kobiet w swoich krajach, część z nich działa również jako doradcy w organizacjach międzynarodowych. Zdrowie seksualne i reprodukcyjne, przemoc wobec kobiet i dzieci oraz prawo do edukacji i pracy - to główne problemy, którymi zajmowały się te osoby.
 
Mary w czasie konferencji Women Deliver w Malezji

 W związku z przekazanie specjalnej darowizny księżna Mary wydała specjalne oświadczenie:
"Odbiorcami rocznej dotacji Fundacji Mary są młodzi ludzie, którzy starają sie tworzyć lepszą przyszłość dla kobiet i dziewcząt w swoich krajach. Wspieranie młodzieży jest istotne, jest to nastepne pokolenie przywódców i ambasadorów zmian. Konferencja Women Deliver jest niepowtarzalna okazją dla beneficjentów, aby poszerzyć swoją wiedzę, wzmocnić kontakty i znaleźć inspirację dla ich przyszłej pracy, a ja czekam na ich spełnienie."
Księżna Mary to patron Women Deliver. wygłosi przemówienie podczas otwarcia oraz będzie uczestniczyć w konferencji. 3 komentarze:

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga