poniedziałek, 11 stycznia 2016

Mary i Mikkel Hansen w walce z zastraszaniem + dzisiejsze wyjście

Księżna Mary i największa gwiazda reprezentacji Danii w piłkę ręczną Mikkel Hansen łączą siły w walce z zastraszaniem, które jest coraz większym problemem wśród dzieci i młodzieży.
billed bladet
Zarówno w szkołach jak i klubach sportowych przemoc wśród dzieci jest coraz powszechniejsza, choć jest wiele osób, które chcą rozwiązać problem.
Fundacja Księżnej Mary i  MH 24 Stowarzyszenie Mikkela Hansena jednoczy siły i starania, aby pomóc dzieciom, w szczególności poprzez zajęcia sportowe.

Piłka ręczna jest jednym z najpopularniejszych sportów wśród dzieci w Danii. 50 tysięcy dzieci w wieku 6-12 lat uprawia ten sport, ale musi być on bezpieczny."Każdy ma prawo rozwijać się - nawet w czasie wolnym, a my dzięki współpracy miedzy Fundacją Mary i MH24, postaramy się coś zrobić z tym, że co ósme dziecko przestaje uczęszczać na zajęcia z powodu mobbingu" - taką deklarację w czasie spotkania złożyła księżna Mary.

Mikkel Hansen wie jakie trudności mogą spotykać dzieci w klubach sportowych. "Mam doświadczenie, jak trudne może być dołączenie do zespołu, gdy jesteś jednym z najmłodszych i najmniejszych. Dzieci powinny otrzymać odpowiednie wsparcie. Piłka ręczna jest zabawą i byciem częścią zespołu, a zastraszanie nigdy nie może stać na drodze, aby tak się stało."


***** 
Księżna uczestniczyła dziś w ceremonii wręczenia grantów badawczych organizacji zajmującej się badaniami chorób serca. Problem chorób układu krążenia jest szczególnie bliski księżnej, ponieważ jej mam zmarła na chorobę wieńcową.
  
 

Na dzisiejsze spotkanie Mary wybrała spódnicę od Alexandra McQueena, szpilki od Prady oraz kopertówkę od Quidam.
 

6 komentarzy:

 1. O! Hansen :D bardzo dobrze, że nie tylko Mary ale też i znane osoby angażują się w takie akcje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe czemu problem narasta? Czyżby z tego samego powodu co w Niemczech przemoc w szkołach?
  Cenię Mary za tę inicjatywę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mary miała na tym wyjściu świetną spódnicę! Ogólnie super stylizacja, świetnie się ubiera

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne to zdjęcie jak ją obejmują :)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga