sobota, 16 stycznia 2016

Księżna Mary odwiedzi Burkina Faso


W dniach 24- 26 stycznia księżna Mary odwiedzi Burkina Faso w towarzystwie ministra spraw zagranicznych Kristiana Jensena. Głównym celem ich wizyty będzie problem praw kobiet oraz zdrowie reprodukcyjne.

royalistaPonad połowa kobiet w Burkina Faso wzięła ślub przed 18 urodzinami, a śmiertelność wśród niemowląt jest bardzo wysokie. Okaleczanie narządów płciowych kobiet oraz przemoc w rodzinie to również problemy, które stwarzają zagrożenie dla życia kobiet.Takie problemy księżna Mary podejmowała również w zeszłym roku w czasie wizyty w Etiopii.

Wczoraj w nocy w stolicy Burkina Faso miał miejsce atak terrorystyczny. Czterech lub pięciu uzbrojonych mężczyzn wdarło się do Splendid Hotel w Wagadugu. Jest to miejsce popularne wśród dziennikarzy,polityków i dyplomatów. Z dotychczasowych informacji wynika, że co najmniej 20 zginęło.
W takiej sytuacji pojawiły się wątpliwości czy księżna powinna odbyć swoją zaplanowaną wizyt. Rzecznik pałacu stwierdził, że na razie nie ma czegoś takiego w planach.
"Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy Księżna Mary poleci. Śledzimy rozwój sytuacji, ale ostatecznie to Departament Stanu i policja zdecyduje, czy jest to bezpieczne, a rodzina królewska w sposób naturalny zastosuje ie do ich zaleceń."

6 komentarzy:

 1. Nowy adres bloga - http://ksiezna-marie.blogspot.com/ ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, bardzo cenię działalność Mary, jako księżna robi naprawdę świetną robotę :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Lovely pic of Mary .

  OdpowiedzUsuń
 4. To świetnie, że Mary podnosi świadomość ludzi na takie tematy i byłoby świetnie, gdyby odbyła taką podróż, jednak jej bezpieczeństwo jest najważniejsze. Wydaje mi się, że Pałac opublikuje zdjęcia z tej podróży dopiero po powrocie Mary do Danii, tak jak to miało miejsce przy okazji podróży do Senegalu, albo podróż w ogóle zostanie przełożona. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To zdjęcie jest urocze

  OdpowiedzUsuń
 6. Mary nie odwiedzi Burkina Faso :(

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga