środa, 23 listopada 2016

Królewskie polowanie

Wczoraj wieczorem królowa Małgorzata, książę Fryderyk, księżna Mary oraz najmłodsze ich dzieci, książę Vincent i księżniczka Josephine, wzięli udział w zakończeniu corocznego tradycyjnego królewskiego polowania.
W czasie, gdy mężczyźni przebywali na polowaniu, królowa i księżna z dziećmi zwiedzili muzeum przy pałacu Fredensborg.
Królowa również dziś ze względu na postępującą chorobę stawów musiała się posiłkować krzesłem.
Obecność dzieci nie powinna dziwić, ponieważ Fryderyk w jednym z wywiadów powiedział: "Nalegamy, aby nasze dzieci nauczyły się, skąd jedzenie pochodzi. Że radość z jedzenia pochodzi z natury. To potrzeba , która wychodzi ode mnie".


Mary założyła pelerynę od Zary i golf od Alice Templey.13 komentarzy:

 1. nie wiedziałam, że Królowa choruje. teraz rozumiem dlaczego ostatnio sporo siedzi. Fryderyk już chyba nie ma kołnierza.
  Mary ma przepiękne ubrania

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój Boże jako to nieszczęście takie małe dzieci i już uczą się ,że zabijanie to zabawa. tragedia ! Polowań powinni zakazać !

  OdpowiedzUsuń
 3. Straszne, dzieci nigdy nie zapomna tego widoku. Pozywienie jest darem od natury, mozna je pzyskiwac bez przemocy, bez KRWI.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też mam takie podejście w sprawie jedzenia,uważam że jest to dobra decyzja dziecko powinno wiedzieć skąd na talerzu bierze się kurczak,a nie przeżywać szok.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jestem przekonana co do tego, że dzieci powinny oglądać takie widoki, ale z drugiej strony Frederik ma 100% racji. Mięsa nie zrywamy przecież z drzew.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeżeli je się mięso to zawsze jest krew, i tak zabijasz zwierzęta tylko nie osobiście. Tak na marginesie polowanie i ubój zwierząt niewiele się różni, tyle że na polowaniu zwierzęta giną szybciej. Tylko niech nikt nie wyskakuje od razu, że nie powinno się polować na dzikie zwierzęta, bo jest to obecnie z wielu przyczyn konieczność. A to że dzieci widziały troch krwi, to nic. Większość ludzi(także w dzieciństwie) widziała ubój kur, kaczek czy świń i raczej nie mają z tym problemu. To co czytam jest histerią ludzi nie mających pojęcia o życiu, którzy oglądają jedynie cztery ściany mieszkania, biura i galerii handlowych. A i para książęca nie uczy dzieci że zabijanie to zabawa, ale że aby jeść mięso trzeba zabić zwierzę.Sama od dziecka oglądałam ubój zwierząt, i nie mam z tym problemu. Po postu wiem skąd się bierze jedzenie. Zamiast krzyczeć że to "STRASZNE", "POLOWAŃ POWINNI ZAKAZAĆ", zastanów się może skąd pochodzą twoje ubrania( w jakich warunkach pracują ci ludzie, bo to jest straszne, i jak przy tym niszczona jest przyroda), gdzie testowane są leki, które ty później bezpiecznie zażywasz, skąd pochodzi twoja biżuteria i wiele, wiele innych. Zacznij od siebie, do jak wielu naprawdę strasznych rzeczy przykładasz rękę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgadzam się z Tobą fundamentalnie.Czasy się zmieniły. to co było dobre kiedyś nie oznacza że jest moralne i właściwe dzisiaj. Myślę ,że trzeba odróżnić kontrolowany odstrzał zwierząt do tego są wyznaczone odpowiednie osoby, od polowania , które ZAWSZE BYŁO ROZRYWKĄ AROSTOKRACJI. Para książęca uczy dzieci , ale że aby jeść mięso trzeba zabić zwierzę - czyli rozumiem że będą spożywać lisy które zostały zamordowane. Mówisz że ludzie nie mają pojęcia o życiu mylisz się wychowałam się na wsi, na takiej prawdziwej gdzie jest ciężka praca i prawdziwe problemy . Moja mama kiedy byłam dzieckiem nie pozwala mi oglądać uboju zwierząt . A co do ubrań wybieram tylko polskie marki . Pozdrawiam :)

   Usuń
 7. Szkoda, że nawet na takie wydarzenia książę Henrik się nie pofatygował... Królowa nie ma w nim żadnego oparcia ostatnie lata.
  Vincent jak fajnie wygląda w kaszkiecie!
  Ciekawe gdzie podziali się Christian i Isabella. Może mieli zajęcia dodatkowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieobecność księcia Henrika nie jest już zaskoczeniem odkąd przeszedł na emeryturę, zwolnił tempo i pojawia się tylko na wybranych eventach. Nie było go na polowaniu, ale wraz z wnukami była na Hubertusie.
   Christian chodzi na zajęcia z piłki nożnej, a Isabella uczy się baletu, więc wszystko mozliwe, a poza tym oboje chodzą przecież do szkoły, więc też mają swoje obowiązki

   Usuń
 8. Księżna Mary ma piękne okrycie. Księżniczka Isabella ma śliczną kurteczkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, rzeczywiście, chodziło mi o księżniczkę Josephine.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga