czwartek, 28 grudnia 2017

Darowizna Fundacji Mary

Co roku fundacja Mary przyznaje darowiznę w wysokości 250 000 koron. W tym roku pieniądze trafią do organizacji Matki z sąsiedztwa, którą księżna odwiedziła w listopadzie (klik).
Fundacja Mary przyznaje darowiznę projektowi lub organizacji, która wykazuje specjalny potencjał. Matki z sąsiedztwa to organizacja tworzona przez kobiety pochodzące z różnych mniejszości etnicznych, narodowych itp., które pomagają włączyć się do uczestnictwa w duńskim społeczeństwie innym kobietom w podobnej sytuacji do ich.  
W związku z przyznaniem darowizny księżna wydała specjalne oświadczenie: "Ostatnio odwiedziłam Matki z sąsiedztwa i byłam pod głębokim wrażeniem historii zmian kobiet. Niektóre kobiety były bardzo odizolowane, ale spotkania z Matkami z sąsiedztwa powodują, że powoli otwierają się drzwi społeczeństwa. Uzyskują zrozumienie i nowe warunki. Na przykład uświadamiają sobie, dlaczego ważne jest, aby one i  ich dzieci brali udział w zabawach i imprezach szkolnych, a ta wiedza daje im pewność siebie i chęć uczestnictwa."
Organizacja współpracuje z Ministerstwem Imigracji i Integracji oraz z Radą Mniejszości Etnicznych.

2 komentarze:

  1. Ciekawe czy Mary osobiście wybiera fundację.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na pewno jej głos jest decydujący. A kandydatów wybiera rada fundacji

      Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga