wtorek, 28 sierpnia 2018

Wizyta na Wyspach Owczych - dzień 3 i 4

25 sierpnia rodzina książęca przybyła do portu w Bakkafrost, gdzie czekał na nich burmistrz Torbjørn Jacobsen i pani Ann Ellefsen. Po oficjalnym przywitaniu para książęca i czwórka dzieci odwiedziła Bakkafrost - największą spółkę zajmującą się produkcją łososia na Wyspach Owczych.


Następnie odwiedzili halę sportową Bylgjan, gdzie lokalni sportowcy zaprezentowali swoje umiejętności. 


Po południu para książęca udała się na wycieczkę do Haldorsvik. W czasie rejsu Mary i Fryderyk przepłynęli obok największego wodospadu na Wyspach Owczych Fossa


Następnie książę i księżna udali się na krótką wycieczkę po Tjørnuvík, gdzie oprowadzał ich radny Elias Hammer. W tym czasie odwiedzili m.in. miejscowy kościół.


Okolice Tjørnuvík słynie jako idealne miejsce do windsurfingu. Dlatego też Mary udała się na spotkanie z grupą surferów.


W tym czasie książę Fryderyk postanowił udać się na klif Stakkurin, do którego można się dostać tylko otwartym wyciągiem z wyspy Streymoy.


Wieczorem para książęca z dziećmi wydała przyjęcie na pokładzie Dannebrog, na które zaproszono przedstawicieli rządu i różnych organizacji charytatywnych. 
Książę Fryderyk i książę Christian na koniec trzeciego dnia wizyty udali się na stadion w Torshavn, gdzie wręczyli medale w finale Pucharu Wysp Owczych w piłce nożnej.


*****


Ostatniego dnia wizyty para książęca z dziećmi udała się na nabożeństwo w prowincji Sandavagur. Poprowadził je biskup Jógvan Fríðriksson. 
Wizytę zakończył obiad w wiosce Bøur.


*****


Dwór królewski po zakończeniu wizyty opublikował zdjęcia wykonane przez księżną na Wyspach Owczych.

 Zdjęcia: kongehuset, twitter, facebook, newmyroyal, dailymail

4 komentarze:

 1. Rodzina królewska wspaniale prezentuje się w strojach regionalnych, a już Mary to wygląda w tym stroju absolutnie przepięknie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna relacja szkoda że wizyta dobiegła końca sporo się dowiedziałam o Wyspach Owczych a przy okazji było mnóstwo okazji do zobaczenia całej rodziny w komplecie

  OdpowiedzUsuń
 3. Mary miała pole do popisu w fotografii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy pisząc następny post o wizycie możesz zawrzec dwie odpowiedźi mianowicie 1. Czy panie jakoś umawiają się na temat koloru ubrań 2.Jak to jest z tumi odznakami Emmanuel miał order slonia jego żona nic, Maria i Joachim też order slonia a Mary Fred i królowa to nie wiem o co chodzi jakbyś mogła wyjaśnić tę dwa pytania byłabym wdzięczna

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga