poniedziałek, 3 września 2018

CBS Responsibility Day + wręczenie nagród Carlsberga + więcej


2 września księżna Mary odwiedziła Kopenhaską Szkołę Biznesu, gdzie wzięła udział w obchodach CBS Responsibility Day. Księżna przywitała w murach szkoły nowych studentów oraz wygłosiła przemówienie. 
"Dziś zaczyna się nowy etap w Waszym życiu. Dziś zaczynacie studia w Copenhagen Business School. Studia, które mogą otworzyć Wam świat możliwości. Macie trzy lata ciężkiej, ale potencjalnie bardzo satysfakcjonującej pracy przed sobą. To czas rozwoju zarówno osobistego jak i naukowego. Czas, w którym poszerzycie swoje horyzonty i znajomosci. Będziecie budować relacje ze studentami, która umili wasz czas w CBS, a niektóre może przetrwają całe życie."
Responsibility Day obchodzony jest od 2010 roku, a jego celem przedstawienie studentom znaczenia odpowiedzialnego działania w życiu osobistym, w pracy i przyszłej karierze.

Na to wydarzenie Mary wybrała bluzkę od Victorii Beckham i szpilki od Valentino.


*****


2 września księżna uczestniczyła w przyjęciu z okazji wręczenia Carlsberg Reasearch Prize 2018  w Glyptotek w Kopenhadze. Po przybyciu Mary została powitana przez ministra edukacji i badań Tommy'ego Ahlesa, prezesa Carlsberg Foundation Besenbachera i pezesa Royal Danish Academy of Science Mogensa Jensena Hogha.
Mary wręczyła tegoroczne nagrody profesorowi ekonometrii finansowej Timowi Bollerslev z Wydzialy Ekonomicznego Uniwersytetu Duke i profesorowi biologii strukturalnej Poulowi Nissenemu z Zakładu Biologii Molekularnej i Genetyki Uniwersytetu w Aarhus. 
Nagroda Fundacji Carlsberga wynosi milion koron, z czego 250 tysięcy to nagroda dla naukowca, a pozostała część to środki do wykorzystania na prowadzone badania naukowe. Nagroda jest przyznawana dwóm aktywnym badaczom z Danii lub z za granicy, którzy cieszą się dużym uznaniem naukowym. Ma ona zachęcić do dalszych badań i może być wykorzystana na np.studia za granicą, pracę w terenie czy zakup sprzętu laboratoryjnego.

Mary tego wieczoru olśniewała w kreacji od Adama Lippesa, do której dobrała buty Gianvito Rossi oraz kopertówkę od Prady. Całość dopełniała bransoleta z białego złota z małymi diamentami projektu Annikat oraz kolczyki Dulong.


*****

Wczoraj książę Fryderyk został przyjęty do Rigshospitalet i przebył zaplanowaną operację z powodu wypadnięcia dysku kręgosłupa. Książę dobrze czuł się po zbiegu i już dziś opuścił szpital. Z tego powodu odwołano najbliższe wyjścia księcia, a tym czasie Fryderyk przejdzie rehabilitację.
Zdjęcia:facebook, kongehuset, newmyroyal, billetbladet,twitter

3 komentarze:

  1. Z ekscytacją czekam na spotkanie Meghan i Mary.
    Stylizacja z rozdania nagród jest zachwycająca w swej prostocie i klasyce z modnymi elementami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsza stylizacja bardzo udana, czarna sukienka ma piękny krój ale frędzelki do mnie nie przemawiają.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga