wtorek, 25 lutego 2020

Nowe zdjęcia ze Szwajcarii + więcej

Wczoraj na Instagramie dwór królewski udostępnił zdjęcia w większości wykonane przez księżną Mary. "Pozdrowienia ze Szwajcarii, gdzie Grace cieszy się życiem na śniegu w górach" - tak opisano serię zdjęć, których główną bohaterką była suczka border collie.Na zdjęciach towarzyszą jej książę Vincent oraz księżna Mary. 
A już w czwartek księżna znów przyleci do Danii, aby wypełnić swoje obowiązki. Mary po raz kolejny weźmie udział w ceremonii wręczenia nagród EliteForsk, a dzień później odbędzie się uroczystość w trakcie, której zainaugurowana zostanie współpraca Fundacji Mary z Lev Uden Violence.


*****


Duńska rodzina królewska intensywnie przygotowuje się do obchodów 80. urodzin królowej Małgorzaty. 21 lutego królowa oraz książę Fryderyk obejrzeli kolekcję 400 nowych krzeseł, które będą wykorzystywane w czasie oficjalnych uroczystości na dworze królewskim. Po raz pierwszy zostaną one wykorzystane w czasie bankietu już w kwietniu.
Krzesła są prezentem urodzinowym dla królowej i będą one stanowić uzupełnienie tradycyjnych złotych krzeseł, które wykorzystywane były do tej pory. Przy ich tworzeniu dwór królewski intensywnie współpracował z duńską firmą PP Furniture, która była odpowiedzialna za ich przygotowanie. Szczególny nacisk kładziono na ich wytrzymałość, dzięki czemu mogą one być wykorzystywane dłużej niż poprzednie. Kolejną ważną cechą był ich kształt, który ułatwi przechowywanie.
Krzesła zostały pomalowane na szary kolo, a siedziska są plecione z ciemnoczerwonego materiału.
Krzesła są darowizną od Ole Kirk's Fund, Hempel Fonden, Augustinus Fonden, Knud Højgaards Fond, Ny Carlsberg Fondet i Salling Fondene.


 Oprócz krzeseł przygotowywane są nowe obrusy. Przygotowywane są one przez fabrykę lnu Thomasa Fergusona w irlandzkim mieście Banbridge. Fabryka ta działa od 1854 roku i produkuje jedne z najlepszych na świecie tkanin.
Obrusy te wykonane są z przędzy o nowoczesnym splocie, dzięki czemu są one wyjątkowo miękkie i delikatne. Można na nich dostrzec monogram królowej.


Potwierdzono również pierwszych królewskich gości, którzy wezmą udział w obchodach z okazji 80. urodzin królowej.
15 kwietnia do Kopenhagi przyleci król Philippe i królowa Mathilde z Belgii, lecz następnego dnia wrócą do Belgii, gdzie prywatnie będą świętować 60. urodziny króla.
Król Willem-Alexander oraz królowa Maxima pozostaną w Danii przez dwa dni, czyli 15 i 16 kwietnia, natomiast księżniczka Beatrix weźmie udział tylko w przyjęciu w Pałacu Fredensborg 16 kwietnia.

******

20 lutego książę Fryderyk odwiedził szpital na Jutlandii, który został otwarty w 1992 roku przez jego babcię, królową Ingrid. Było to pierwsze wyjście księcia po jego ostatniej kontuzji. Książę przyznał dziennikarzom, że czuje się dobrze, a w rozmowie z jedną z pacjentek szpitala przyznał, iż zjeżdżając na nartach nie zauważył wyrwy, w którą wpadł i niestety uszkodził sobie lewe ramię.

Zdjęcia: kongehuset, twitter, instagram, facebook

6 komentarzy:

 1. Krzesła są nowoczesne, ale nie wyglądają na zbyt wygodne.

  OdpowiedzUsuń
 2. What nice pics of Vincent and his dog grace.

  OdpowiedzUsuń
 3. Love the pics of the dog, "Grace." Vincent is so cute! The chairs don't look very fancy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Grace jest bardzo uroczym i fotogenicznym pieskiem 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie chcę być wredna, ale Mary wygląda z twarzy na taką złośliwą i zadufaną w sobie osobę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Krzesła nie przypadły mi do gustu. Mam nadzieję, że obrusy i kwiatowe dekoracje będą na wyższym poziomie :)
  Cieszy mnie, że opublikowano zdjęcia, szkoda że nie całej rodziny. Nie można mieć wszystkiego :(

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga