poniedziałek, 2 marca 2020

Wideo z okazji Dnia Dusz + więcej

W sobotę, czyli 29 lutego dwór królewski opublikował nagranie z wiadomością od księżnej Mary. Księżna jako patronka organizacji Sjældne Diagnoser (Rzadkie Diagnozy) wysłała specjalną wiadomość w najrzadszym dniu, który występuje tylko co 4 lata.
Tego dnia zorganizowano specjalne uroczystości w Aarhus z okazji tzw. Dnia Duszy. Jest to dzień uwagi dla wszystkich, którzy żyją z rzadkimi chorobami i niepełnosprawnościami. W tym dniu wręczana jest nagroda osobie, organizacji lub instytucji, która zrobiła coś specjalnego dla osób z chorobami rzadkimi. W tym roku przyznano dwie nagrody, z których jedna trafiła do przewodniczącej Duńskiego Stowarzyszenia Neurofibromatosis Recklinghausen Lene Holgersen Lind, druga zaś powędrowała do dr med. Allana Meldgaarda Lunda z Centrum Chorób Metabolicznych z Centrum Chorób Rzadkich w Rigshospitalet.
Mary powiedziała o tym jak ważne jest, aby wszyscy wspierali mniejszość pomocą, aby ludzie z rzadkimi diagnozami mogli kontrolować swoje życie.


*****

Stylizacją stycznia została...

6 komentarzy:

 1. Zawsze jak widzę Mary, to mam wrażenie, że jest mega złośliwa...

  OdpowiedzUsuń
 2. Mary ma bardzo przyjemną barwę głosu. Na marginesie: oglądając filmik, przez chwilę myślałam, że w 0:18 zaczęła mówić po angielsku :D Nie wiem czy to ze względu na kilka podobnych słów w obu językach, czy dlatego że nagle zaczęła mówić szybciej/żywiej (co pasowałoby do mówienia w ojczystym języku).

  Stylizacja miesiąca nie dziwi, choć miałam cichą nadzieję, że może dla odmiany zostanie wybrana tamta jasna suknia. No ale ta też jest piękna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mary tworząc swoją fundację, podjęła misję. Cieszy mnie, że realizuje się działając w ramach fundacji, tworzy coraz to nowe projekty i kieruje uwagę na sprawy ważne a pomijane.

  Na tym filmie Mary wygląda trochę sztucznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy urodziny królowej odbędą się bez zakłóceń nie są planowane jakieś odwołania w urodzinach w związku z koroną wirusem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do obchodów pozostał jeszcze miesiąc, więc należy trzymać kciuki, aby udało się powstrzymać epidemię. Na ten moment nie wprowadzono żadnych zmian. Lecz wczoraj duński rząd w ramach działań profilaktycznych zakazał organizacji imprez, w których miałby wziąć ponad tysiąc osób. Więc jeśli sytuacja ta będzie się nadal utrzymywać będą musiały zostać wprowadzone pewne ograniczenia i zmiany.

   Usuń
 5. ciekawe, po czym to widać? ja mam odwrotne wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga