niedziela, 21 czerwca 2020

Wiadomość z okazji Europejskiego Tygodnia Szczepień +więcej

WHO
20 kwietnia księżna Mary jako patronka Regionalnego Biura dla Europy Światowej Organizacji Zdrowia wydała oświadczenie w związku z rozpoczynający się Europejskim Tygodniem Szczepień.

"Europa, podobnie jak reszta świata, przeżywa trudne chwile, których jeszcze kilka miesięcy temu nie uznalibyśmy za możliwe. Z mojego domu w Danii i jako patron Biura Regionalnego dla Europy WHO z wielkim podziwem obserwowałam niezwykłe wysiłki tych, którzy postawili się na pierwszej linii frontu, aby pełnić kluczowe i ważne funkcje w naszych społeczeństwach.
Pracownicy służby zdrowia są podstawą naszych usług zdrowotnych. Bardziej niż kiedykolwiek. Przez ostatnie miesiące dbali o bezpieczeństwo nas i naszych bliskich i walczyli z tą pandemią. Jesteśmy wdzięczni wszystkim pracownikom służby zdrowia i opieki społecznej: tym, którzy pracują dzień i noc, aby opiekować się osobami z COVID-19; oraz ci, którzy pracują nad utrzymaniem funkcjonowania innych niezbędnych usług opieki zdrowotnej.
Dziękując pracownikom służby zdrowia, dziękujemy wszystkim, którzy świadczą usługi zdrowotne i opieki społecznej - w szpitalach i społecznościach. Lekarze i pielęgniarki, położne, eksperci zdrowia publicznego śledzący chorobę, wspierający pracowników niepełnosprawnych i starszych, farmaceutów, pracowników socjalnych, pracowników laboratoryjnych, pracowników pomocniczych i administracyjnych, którzy kontynuują świadczenie usług. Ich odwaga, zaangażowanie i osobiste postanowienie są latarnią światła w czasach trudności i bólu dla tak wielu w całym naszym regionie.
Wchodząc w Europejski Tydzień Szczepień, wszyscy czekamy na dzień, w którym możemy być chronieni przed COVID-19 za pomocą szczepionki. Ale wykorzystajmy również ten tydzień jako przypomnienie o znaczeniu szczepień, które każdego roku ratują miliony ludzi. Charakterystyczne dźwięki krztuśca; sztywny kark tężca i sparaliżowane nogi polio; są to objawy, które rzadko spotykają  dzisiejsi pracownicy służby zdrowia w regionie europejskim WHO. Wynalazek szczepionek ratujących życie na zawsze zmienił bieg historii i medycyny.
Europejski Tydzień Szczepień upamiętnia tę zmianę i przypomina nam wszystkim, jak ważne jest szczepienie jako ważny krok do osiągnięcia zdrowia dla wszystkich. Musimy skorzystać ze szczepionek, które są teraz dostępne, aby chronić nas przed przerażającymi chorobami. Niezastosowanie się do tego zwiększy bezpośrednie i długoterminowe zagrożenia dla zdrowia osób i może dodatkowo obciążyć systemy opieki zdrowotnej, od których wszyscy jesteśmy zależni. Teraz bardziej niż kiedykolwiek zdajemy sobie sprawę, że nasze działania mają wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie innych.
Tylko zjednoczona siła może zagwarantować, że wszystkie dzieci otrzymają szczepionki, gdyż zasługują na zdrowszą przyszłość. I tylko dzięki naszemu indywidualnemu wkładowi w szczepienie siebie i naszych dzieci możemy stworzyć region europejski wolny od chorób, którym można zapobiegać za pomocą szczepionek i być objęci ochroną.
Bądź zdrowy i bezpieczny - i uważaj na siebie."

******


Tego samego dnia w Danii rozpoczął się kolejny etap uwalniania obostrzeń w Danii. Tego dnia mogły zacząć swoją działalność mali przedsiębiorcy w tym fryzjerzy. Duńczycy tłumnie ruszyli do fryzjerów wśród nich był również książę Fryderyk, który efektami wizyty podzielił się ze wszystkimi na Facebooku.
"Chyba nie tylko ja byłem dziś u fryzjera. Na szczęście fryzjerzy, inne male firmy i sklepy mogą być otwarte.
Dziękuję wszystkim za to, że jesteście gotowi na zmiany i za pomoc w utrzymaniu kwarantanny przez okres, który wymaga wiele od nas wszystkich" - napisał książę.

Tydzień wcześniej otwarto zaś ponownie szkoły dla uczniów klas 0-5. Wśród uczniów, którzy mogli ponownie rozpocząć swoją naukę w szkole były również dzieci pary książęcej, książę Vincent i księżniczka Josephine. Książę Christian i księżniczka Isabella kontynuowali naukę online.
Vincent i Josephine uczęszczają do drugiej klasy w Tranegårdskolen.

1 komentarz:

  1. Niedawno na jedngm z portali o rodzine królewskiej (duński portal) ktoś napisał komentarz, ze księżniczka Izabella nie zda do następnej klasy, i ze dziecko tej osoby chodzi z księżniczką do klasy. Jak dla mnie to bzdura. Przykro, ze ludzie nie maja lepszych rzeczy do roboty, tylko wymyślają takie bzdury..

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga