sobota, 9 listopada 2013

Frederik i Mary polecą w poniedziałek do Meksyku


Pałac królewski wydał dziś program trzydniowej wizyty księcia i księżnej w Meksyku. Para rozpocznie oficjalne zobowiązania już pojutrze.

W poniedziałek 11 listopada, o godzinie 10.00 odwiedzą CTDUCA Foundation i poznają informacje w dziedzinie edukacji i opieki na osobami z zespołem Downa. Książę i księżna są również zostaną zapoznani z suplementami diety, opracowany przez firmę Palsgaard, który został założona w celu poprawy zdolności poznawczych osób z zespołem Downa.

 Godzinę późnej Frederik i Mary zwiedzą Muzeum Antropologii. Dwie godziny późnej o 13.00 zostaną oficjalnie powitani przez prezydenta HE Enrique Peña Nieto i Pierwszą Damę Angelicę Rivera de Pena w prezydenckiej rezydencji w Meksyku.

O 15.10 książę i księżna odwiedzą Muzeum Dziecięce Papalote, gdzie trwają warsztaty LEGO w których wezmą również udział. Godzinę późnej odbędzie się ceremonia wręczenia księciu Frederikowi kluczy do Mexico City. O 20.30 wezmą udział w koncercie charytatywnym duńskiego zespołu The Raveonettes. Koncert odbędzie się w El Plaza Condesa w Mexico City, a dochody ze sprzedaży biletów na koncerty zostaną przekazane Fundacji Diarq.

Następnego dnia, książę i księżna będą uczestniczyć w seminarium "Food ingredients and optimization seminar", . Ich przybycie zostało zaplanowane na 9.50.  Niespełna dwie godziny późnej o 11.40 odwiedzą Izbę Deputowanych, która jest częścią meksykańskiego parlamentu. O 13.00 para zainauguruje projekt stworzenia pierwszego barometru rowerowego w Meksyku. Para da sygnał startu dla rowerzystów ze stowarzyszenia rowerowego, którzy na rowerach objadą miasto Meksyk.  Na 15.10 zaplanowano przybycie pary na otwarcie wystawy prezentującej duński design. Wystawa odbędzie się w Soumaya Museum w Mexico City. Mary wygłosi przemówienie. O godzinie 20.10 będą uczestniczyć w bankiecie zorganizowanym przez duńskiego ambasadora  Uroczysta kolacja odbędzie się w odrestaurowanym klasztorze Convento de San ex Hipólito. Serwowane dania inspirowane zarówno kuchnią duńską jak i meksykańską.

W środę książę odbędzie szereg samodzielnych zobowiązań - odwiedzi fabrykę Alimentos Sigma w Tula (10.00), państwowy koncern naftowy Pemex (11.15) i weźmie udział w spotkaniu w sprawie odnawialnych źródeł energii i ochrony środowiska (12.15). O 13.45 książę i księżna będą uczestniczyć w przyjęciu z udziałem duńskiego Ministra Zdrowia, meksykańskich decydentów w sektorze ochrony zdrowia, jak również przedstawicieli duńskich firm. Księżna wygłosi przemówienie. O 14.45 odbędzie się przyjęcie dla Duńczyków mieszkających w Meksyku. O 15.35 odwiedzą Szpital ABC a o 17.00 spotkają się z przedstawicielami Fundacji Diarq.

***

Z innych informacji, księżna Mary wraz z Isabellą i Jej przyjaciółkami była widziana wieczorem, 31 października, na zakupach gdzieś w Kopenhadze. Jak informuje BB panie, przygotowywały się do Halloween i kupowały potrzebne rzeczy. Czyli jak się okazuję Frederik i Mary nie zostali dużej w Australii i zaraz po zakończeniu oficjalnej wizyty wrócili do domu.

***

  

W czwartek wieczorem księżna Mary zabrała zabrała swoje córki - Isabellę i Josephine na próbę " Vild Dans Med " ( polskim odpowiednikiem tego programu jest nasz "Taniec z Gwiazdami"). Program jest emitowany w duńskiej telewizji w każdy piątek. Możliwe, że zaprosił je fryzjer Mary Søren Hedegaard, który pracuje w programie jako fryzjer zawodniczek. Tak czy inaczej panie bawiły się wspaniale. Jak wiadomo Isabella uwielbia taniec (pobiera lekcje baletu).


 Josephine zapewne jeszcze nie pobiera lekcji tańca, ale bawiła się przednio i nie chciała opuścić studia. Mary i Jej córki miały najbardziej kibicować Allan'owi Simonsen i Sofie Kruuses. Frederik i Chrisitan byli pewnie zajęci budowaniem wielkich budynków pod nadzorem świetnego architekta - małego księcia Vincenta. Tak czy inaczej wyobrażam sobie ich rodzinkę w piątkowy wieczór przekomarzającą się, siedząc na kanapie, o to co będą oglądać. 

6 komentarzy:

 1. Super, na pewno będzie dużo ciekawych zdjęć z Meksyku.

  OdpowiedzUsuń
 2. sporo ostatnio podróżują.. Australia, teraz Meksyk. a dzieci ze sobą zabierają, czy zostawiają w Danii ?

  nowa notka
  {theQueen.blog.onet.pl}

  OdpowiedzUsuń
 3. Będą kolejne świetne stylizacje i spotkanie z Angelicą Riverą - pierwszą damą Meksyku, byłą aktorką! Ciekawe jakie kreacje wybierze Mary!

  OdpowiedzUsuń
 4. Czeka nas emocjonujący czas, nowe stylizacje Mary i galeria pięknych zdjęć :)
  Ania

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga