czwartek, 14 listopada 2013

Meksyk -dzień III


Notka z opóźnieniem, ale jest ; ) Wczoraj Frederik miał trzy wyjścia, zanim popołudniu dołączyła do Niego Mary. Zdjęcia księżnej pojawiły się dopiero po północy, więc notka jest dopiero dzisiaj. 

Príncipe Federico de Dinamarca

Książę samotnie udał się do fabryki Sigma Alimentos w Tula i zwiedził państwowy koncern naftowy - Pemex. Następnie odwiedził Muzeum Techniki (MUTEC), gdzie odbyło się seminarium na temat energii i zasobów. 


 O 13.45 książę i księżna uczestniczyli w przyjęciu z udziałem duńskiego Ministra Zdrowia, meksykańskich decydentów w sektorze ochrony zdrowia, jak również przedstawicieli duńskich firm. 

Salud

Księżna miała okazję wygłosić przemówienie, pod koniec, którego wzniosła toast  "Chciałbym wznieść toast (nawet bez drinka)", ale potem ktoś podał księżnej kieliszek białego wina. "Mam nadzieję, że nawiążemy większą współpracę wynikającą z poprawy zdrowia i jakości życia," powiedziała, wznosząc toast w języku hiszpańskim i duńskim: "Salud y Skål".

Mary de Dinamarca

O 14.45 odbyło się kolejne przyjęcie, tym razem dla Duńczyków mieszkających w Meksyku.


O 15.35 książę i księżna udali się do Szpitala ABC.  

Mary de Dinamarca

Na sam konie około godziny 17 książę i księżna odwiedzili siedzibę Fundacji Diarq. Dochody z biletów koncertu zespołu  The Raveonettes, w którym para uczestniczyła wieczorem pierwszego dnia pobytu w Meksyku, zostały przekazane na wsparcie tej fundacji.  

Mary de Dinamarca

Mary otrzymała pamiątkowy dyplom z rąk przewodniczącej fundacji. 

Mary de Dinamarca

Jutro głosowanie, wybierzemy najlepszą stylizację z wizyty w Meksyku ;)

(czeka Nas jeszcze zaległa z Australii)

4 komentarze:

 1. Meksyk nie jest najlepszym celem podrozy. Takie jest moje zdanie. Australia jest duzo lepszym celem. I jest ojczyzna Ksieznej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie: napisałaś, że Mary wzniosła toast, ale z tekstu wynika, że powinno być w notce po hiszpańsku i duńsku a nie angielsku :) Mam rację? :)

  Pozdrawiam i jak zawsze świetna robota!

  OdpowiedzUsuń
 3. Meksyk jest cudowny :)
  NN na http://ashley-victoriabenson.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga