poniedziałek, 11 listopada 2013

Wizyta w Meksyku - dzień I


Książę Frederik i księżna Mary rozpoczęli dziś rano oficjalną wizytę w Meksyku. Najpierw około 10.20 książę i księżna odwiedzili CTDUCA Foundation (poświęconą opiece nad osobami z zespołem Downa) w Del Valle.

Frederik i Mary z Danii

Para zostały spotkała się urzędnikami fundacji , w tym dyrektorem, Marią de los Angeles Coria, członkami Zarządu na czele z jej przewodniczącym, dr Enrique Moreno i innymi członkami, takimi jak Pan Edilberto Sánchez i Sergio del Valle.

Frederik Danii i jego żona, księżna Mary, rozpoczął swoją oficjalną wizytę w Meksyku

Podczas spotkania, książę i księżna sformalizowali pomysł przekazania darowizny przez duńską firmę Paalsgaard, (z siedzibą w San Luis Potosi). Firma ta pracowała przy badaniach z CTDUCA. Badano w jaki sposób dieta sprzyja rozwojowi umiejętności ludzi z zespołem Downa, tak, aby pozwolić im na stanie się bardziej niezależnymi.


Frederik Danii i jego żona, księżna Mary, rozpoczął swoją oficjalną wizytę w Meksyku

Właściciel Paalsgard, Miguel Hidalgo i prezes firmy, Birger Brix , byli obecni podczas spotkania. Firma przekazała 100.000 dolarów na stworzenie Niezależnego Uniwersytetu Dziennego dla osób z zespołem Downa.


Para miała także okazję spotkać się z dziećmi z zespołem Downa.


Następnie książę Frederik i księżna Mary udali się do Muzeum Antropologii, gdzie zwiedzili m.in. Sunstone i Maya Salon. 


O godzinie 13.00 książę i księżna zostali oficjalnie powitani przez Prezydenta Enrique Peña Nieto i Pierwszą Damę w oficjalnej rezydencji Los Pinos.


Następnie książę i księżna odwiedzili  Muzeum Dziecięce Papalote, gdzie trwają warsztaty LEGO. Około godziny 20.00 Frederik i Mary uczestniczyli w koncercie duńskiego zespołu "The Raveonettes".


Mary miała na sobie nową letnią bluzkę, buty od Jimmy'ego Choo, torebkę Nadeli Copenhagen., oraz biżuterię od Marianne Dulong.

[Naledi%2520Copenhagen%2520ostrich%2520clutch%2520NB11%2520beige.JPG-for-web-normal-1316115371%255B7%255D.jpg][image%255B17%255D.png]


7 komentarzy:

 1. Księżna wyglądała zjawiskowo :) chciałabym jednak zauważyć, że Pierwsza Dama Meksyku równieżnie ustępuje pod względem elegancji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest elegancka. Była aktorką, - głównie telenowelową, kiedyś emitowali na TVN telenowele "Angela" - to ona grała protagonistkę. Była u szczytu kariery. Po rozwodzie z pierwszym mężem ( z którym ma 3 córki) poznała - wtedy jeszcze zwykłego polityka - Enrique ( wdowca z trójka dzieci). Pobrali a ona zrezygnowała z grania i teraz jest Pierwszą Damą.

   Usuń
  2. Wszyscy musza przyznac ze Ksiezna Maria jest osoba fotogeniczna i dobrze wychodzi na zdjeciach. Razem z Ksieciem Fryderykiem prezentuja sie tez dobrze jako para.

   Usuń
 2. Mary jak zawsze cudowna.
  Pozdrawiam Ania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Maite jest już w Kolumbii. Zobacz zdjęcia Maite tuż po wylądowaniu na lotnisku w Bogocie. http://maite-perroni.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Księżna Mary wyglądała w tej stylizacji bardzo elegancko i świeżo.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga