czwartek, 6 lutego 2014

Frederik w Soczi


Książę Frederik zgodnie z zapowiedzą jest już w Soczi, tutaj możemy zobaczyć zdjęcia w drodze do hotelu. 
Ksiażę uczestniczył wczoraj w sesji MKOI. Jest tam także Wielki Książę Henrik z Luksemburga i książę Albert z Monako. 

Prince Albert II - Winter Olympics: Previews

Podczas konferencji i wręczenia nagród (galeria zdjęć):

Około 13.00 księżna Mary przybyła na konferencję Eliteforsk 2014 w New Carlsberg Glyptotek, w Kopenhadze. Księżna przyznaje wtedy także nagrodę pięciu utalentowanym naukowcom w Danii. Co roku wraz z Mary jest tam także Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W tym roku nagrody w wysokości 1,2 miliona DKK (z czego milion przekazywany jest na prace a badawcze a 200 tys. jest nagroda prywatną) powędrowały do Mads Brandbyge, Morten Petersen Broberg, Daniel Otzen, Martin Rossel, Jens-Christian Svenning. Oprócz pięciu odznaczonych w EliteForsk Awards, minister przedstawił również 20 utalentowanych młodych doktorantów z EliteForsk, którzy otrzymali stypendia o łącznej wartości 300.000 DKK, aby móc poszerzać swą wiedzę na elitarnych uczelniach także poza krajem. Oprócz tego uhonorowano najlepszych naukowców, liderów badań i młode talenty badawcze.Z kolei o 17.30 Mary przybyła na otwarcie wystawy w Orddrupgaard, w Vilvordevej 110, w Charlottenlund.Księżna obejrzała wystawę, na której znalazły się m.in dzieła Van Gogha, Gaugaina i Bernarda.

4 komentarze:

 1. Frederik ma strasznie intrygującą urodę i niepokojący urok. Nawet w tej wersji zarośniętej i sportowo-eleganckiej.;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak Frederik jest przystojny, w każdej wersji :P
  Mary, cudna ta spódnica.
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 3. Musisz szybko dać nową notkę,bo pojawiło się info, że rodzina wybiera się jednak do Verbier :) 14 ma być sesja! Na ferie zimowe wybiera się także Joachim i Marie ( akurat za nimi mniej przepadam, bo Marie mi się nie podoba).

  Czyli jednak byli gdzie na wakacjach przed Igrzyskami a teraz znowu jadą na ferie! Super! Może bliźniaki będą próbować sił na nartach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pojawiły się też plotki, że rodzina była widziana na pokładzie samolotu wracającego z Dubaju :D Więc pewnie to tam odpoczywali.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga