sobota, 26 sierpnia 2017

W szafie księżnej - królewskie suknie cz.2Dziś wracam do Was z  kolejną notką o sukniach księżnej. I tym razem zapraszam do przyjrzeniu się 10 sukniom, w których mogliśmy widzieć Mary.

11.


W październiku 2013 roku opublikowano wywiad i sesję z księżną Mary z okazji 80 rocznicy powstania australijskiego magazynu dla kobiet, Women's Weekly. Jedną z kreacji, w której sfotografowano Mary była suknia od Alexa Perry'ego.

12.


Co kilka lat królowa Małgorzata wydaje bankiet w pałacu Christianborg dla ludzi ze świata kultury, media i sportu. 17 marca 2009 roku odbyło się jedno z nich, na który księżna wybrała suknię od Alexandra McQueena. 
Mary zakładała tą suknię wielokrotnie, ale tylko raz na bankiet.

13.


Para książęca udzieliła wywiadu niemieckiemu wydaniu Vogue'a, w którym opowiedziała o remoncie pałacu. Księżna spodziewała się wtedy narodzin bliźniąt. Mary wystąpiła w kreacji od Azzaro.

14.


 13 czerwca 2015 roku w Sztokholmie odbył się ślub jedynego syna szwedzkiego króla, Carla Philipa i Sofii Hellqvist. Na uroczystość zostali zaproszeni członkowie duńskiej rodziny królewskiej, w tym księżna Mary i książę Fryderyk.
Mary wybrała bajkową suknię projekt Birgit Hallstein.

15.


Kolejną kreacją od Birgit Hallstein była biała suknia, w której Mary wystąpiła po raz pierwszy na bankiecie noworocznym w 2015 roku.


Kolejny raz mogliśmy zobaczyć w niej Mary już 3 miesiące później. 17 marca na bankiecie wydanym na cześć króla Willema-Alexandra i królowej Maximy.

16.


11 maja 2011 roku do Danii z dwudniową wizyta oficjalną przybył prezydent Korei Południowej Lee Myung-bak i jego żona Kim Yoon-ok. Tego wieczoru królowa wydała bankiet na cześć swoich gości, na którym Mary zaprezentowała się w sukni By Malene Birger.

17.


W ramach uroczystości poprzedzających ślub Mary i Fryderyka królowa Małgorzata 11 maja wydała bankiet w Pałacu Christiansborg, na który zaproszono 350 gości wśród nich byli ministrowie i inni polityce. Na tej uroczystości Mary po raz pierwszy nosiła najwyższy rangą duński order - Order Słonia.
Mary na bankiet wybrała suknię projektu Malene Birger.


 Kolejny raz Mary wybrała tą suknię 5 lat później na przyjęcie noworoczne.

18.


 29 kwietnia 2013 roku  księżna Mary w sukni od Birgit Hallstein zachwyciła na bankiecie poprzedzającym inaugurację króla Willema-Alexandra.


Mary tą piękną suknię wyjęła z szafy dwa lata później i założyła ja 16 kwietnia na bankiet wydany z okazji 75 urodzin królowej Małgorzaty.

19.


2 lipca 2011 roku odbył się ślub kościelny księcia Alberta i Charlene Wittstock. Po uroczystości kościelnej nowożeńcy zaprosili swoich gości na przyjęcie weselne do monakijskiej opery. Księżna wybrała wtedy różową suknię od Davida Andersena.


Rok później 15 czerwca księżna ponownie założyła różową suknię tym razem na bankiet z okazji wizyty państwowej prezydenta Chin.

20.


8 czerwca 2013 roku w Sztokholmie odbył się ślub księżniczki Madeleine i Chrisa O'Neilla. Księżna Mary na tą wyjątkową okazję wybrała suknię od australijskiej projektantki Collette Dinnigan.

9 komentarzy:

 1. Ta żółta kreacja jest przepiękna ☺

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie Mary najbardziej zachwyciła na ślubie Madeleine i Chrisa, do tej pory ta kreacja jest jedną z moich ulubionych :)
  Poza tym, podoba mi się też suknia Alexa Perry'ego i biała z przyjęcia noworocznego od Birgit Hallstein.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza i ostatnia suknia najbardziej mi się podobają

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się suknia ze ślubu Madeleine jest obłędna szkoda tylko ze księżna nie założyła do niej rubinów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że tego nie zrobiła, bo byłoby już za dużo koloru.

   Usuń
 5. Z tej dziesiątki najbardziej podobają mi się suknie numer: 11, 15 i 18. Nie podoba mi się materiał sukni ze ślubu Carla Philipa i sukni ze ślubu księcia Alberta.

  OdpowiedzUsuń
 6. Śuper pomysł, możesz też zrobić notkę na temat kreacji Mary na ślubach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka notka pojawiła się na blogu w zeszłym roku. Tu masz link: http://ksieznamary.blogspot.com/2016/09/ksiezna-mary-na-slubach.html

   Usuń
 7. Nigdy nie widziałam ciemnozielonej sukni z szyfonu i teraz zakochałam się w niej :)
  Wszystkie inne równie piękne. Na prowadzenie wysuwa się błękitna z bankietu przedślubnego i z ślubu Carla oraz czerwona z ślubu Maddie.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga