czwartek, 10 sierpnia 2017

Wizyta w skansenie i na pokładzie statku Jutlandia

Księżna Mary wraz z czwórką swoich pociech odwiedziła dziś Den Gamle By (Stare Miasto), skansen w Aarhus. Skansen założono w 1909 roku i był pierwszym na świecie takim obiektem muzealnym. Obecnie znajduje się tam 80 zabytkowych domów przeniesionych z 25 miast w całej Danii.  Odbyli oni podróż, gdy oglądali wystawę. Nowa wystawa muzealna prezentuje eksponaty z 1974 roku. Oglądając budynku "przeniesione" z innych epok można się natknąć na osoby ubrane w stroje z dawnych czasów.
To dla dzieci mogło być ciekawe doświadczenie: pisać na maszynie, korzystać z telefonu stacjonarnego, gdy na co dzień korzystają z komórek, laptopów etc.

Ktoś może się zastanawiać, gdzie jest książę Fryderyk. On natomiast w tym czasie wypełniał swoje obowiązki i odwiedził Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa. Celem centrum jest rozwój żeglarstwa , tak aby więcej osób miało okazję spróbować swoich sił w tym sporcie poprzez zabawę, konkurencję, naukę.


Następnie Mary i dzieci udali się do zobaczyć statek Jutlandia w Ebeltoft, gdzie dołączył do nich Fryderyk. Jutlandia została zwodowana 20 listopada 1860 roku. Był to największy drewniany statek bojowy, a teraz zostało przekształcone w muzeum.

  Zdjęcia: twitter, facebook, kongehuset

2 komentarze:

  1. Telefon stacjonarny już trafi to skansenu... pewnie kasety wideo i płyty winylowe też tam mają ;)

    OdpowiedzUsuń


  2. Love this family.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga