wtorek, 20 marca 2018

90-lecie Duńskiego Cechu Rzemiosła + więcej


Dziś po południu królowa Małgorzata i księżna Mary przybyły do Muzeum Greve, gdzie Duńskiego Cechu Rzemiosła (Haandarbejdets Fremme) świętowała swoje 90-lecie. Organizację założono 20 marca 1928 roku w celu rozpropagowania włókiennictwa w Dani i zapewnić wsparcie każdemu kto się tym trudni. Obecnie zajmuje się promocją rzemiosła i rękodzieła.
Na dzisiejszą uroczystość królowa przygotowała specjalny haft, który ma posłużyć do promocji rękodzieła. Podobne królowa wykonała również w 1978, 1984 i 2004 roku. 
Królowa i księżna obejrzały również wystawę "Kolor kwiatów - haft przez 90 lat".*****Później księżna w towarzystwie księcia Fryderyka i księcia Christiana udała się na pogrzeb swojej bliskiej przyjaciółki, Juliane Meulengracht Bang.
Juliene zaprzyjaźniła się z Mary tuż po jej przyjeździe do Danii, panie pracowały również przy założeniu Fundacji Mary, a Bang zajmowało jedno z kluczowych stanowisk w zarządzie fundacji.
Niestety 14 marca w wieku 54 lat Juliene przegrała walkę z rakiem. Pozostawiła męża Petera i dwójkę dzieci, Christiane i Christoffera.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kościele Ezawa w Osterbro, na które przybyli licznie zgromadzeni przyjaciele zmarłej.


Julienne z mężem na chrzcie księżniczki Josephine i księcia Vincenta
Zdjęcia:kongehuset, princessblog76, segoghor, newmyroyal

7 komentarzy:

 1. Świetnie jest znowu zobaczyć Mary i królową w dobrych humorach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy wiadomo coś o wyjściu Mary Frederica i Christiana bo są zdjęcia a nigdzie nie pisze nic o tym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to nie było wyjście, lecz pogrzeb Juliane Meulengracht Bang o czym jest wspomniane w notce

   Usuń
 3. Dobrzs,że Mary towarzyszyła teściowej w wyjściu po okresie żałoby.Hafty i śpiewanie- to chyba było miłe wyjście dla pań.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę zaskakujący wybór koloru stroju Królowej na pierwsze oficjalne wyjście.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga