piątek, 23 marca 2018

Inauguracja centrum dla zwiedzających Hammershus + więcej

Wczoraj księżna Mary uczestniczyła w inauguracji nowego centrum dla zwiedzających Hammershus na Borholmie. Hammershus to największe ruiny zamku obronnego w Europie Północnej, które w ciągu ostatnich kilku lat zostały odnowione. Nowe centrum zostało zaprojektowane przez architekta z Duńskiej Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych, profesora Christoffera Harlanga we współpracy z Arkitema Architects. Zwiedzający z centrum będą mieli piękny widok na zamek, który będą mogli następnie zwiedzić przechodząc przez 200-metrowy most nad wąwozem.
Tradycyjna czerwona kokarda została zastąpiona grubym łańcuchem i kłódką, którą księżna otworzyła. Po tej krótkiej ceremonii księżna została oprowadzona po nowej placówce oraz zwiedziła zamek. Znalazła również czas, aby porozmawiać ze zgromadzonymi ludźmi, którzy tłumnie przybyli na uroczystość. 
Księżnej towarzyszył minister środowiska i żywności, Esben Lunde Larsen.


Mary założyła płaszcz od Burberry, który nosiła w zeszłym roku na Hubertus Hunt.


*****


Ale to nie był koniec obowiązków na ten dzień. Wieczorem księżna pojawiła się na meczu towarzyskim Dania vs Panama w piłce nożnej na stadionie Brondby W imieniu Fundacji Mary tuż przed pierwszym gwizdkiem księżna wraz z grupą dzieci odebrała dotację w wysokości 50 000 euro od UEFA. Czek przekazał Prezydent Duńskiej Federacji Piłkarskiej (DBU), Jesper Moller. 
Dotacja ma wspomóc działania fundacji w celu zapewnienia dobrobytu i przeciwdziałaniu mobbingowi w klubach sportowych. Fundacja Mary już od 2013 roku współpracuje z DBU w realizacji projektu Klubfidusen, którego celem jest, aby każdy klub był miejscem otwartym i przyjaznym dla każdego dziecka. 


*****


W środę odbyło się cotygodniowe spotkanie księżnej z dyrektor Fundacji Mary. Zdjęcie ze spotkania pojawiło się na stronie fundacji na Facebook'u. Kolejnym problemem, który chce podjąć fundacja jest wzrost "niezadowolenia rodziców z dzieci", które spowodowane jest większymi oczekiwaniami, dążeniem do perfekcji, wpływem mediów społecznościowych i wieloma innymi czynnikami, które fundacja chce poznać i zrozumieć, aby móc przeciwdziałać temu zjawisku.

*****


W czwartek książę Fryderyk odwiedził Food Nation, ale to nie powód wizyty wywołał największe poruszenie, lecz wygląd księcia. I nie chodzi tu o nowy garnitur, krawat czy buty, lecz o siniak na twarzy. Oczywiście wywołało to ogromne poruszenie zarówno wśród publiczności jak i prasy. A wszystkiemu jest winny mały wypadek na schodach, o którym książę sam opowiedział w trakcie przemówienia. "Nie można patrzeć w telefon komórkowy, kiedy schodzi się po schodach, bo to może bardzo szybko się zemścić".

Zdjęcia: kongehuset, facebook, twitter, google,newmyroyal

4 komentarze:

 1. Mary wróciła na dobre do obowiązków.
  A Fryderyk zachował się trochę jak dziecko z telefonem na schodach, chociaż to oczywiście drobny wypadek. Przypomniał mi się teraz zwiastun drugiej części "To właśnie miłość", w którym bohater grany przez Hugh Granta tańczy schodząc po schodach, przez co się przewraca i spada z nich ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze,że księżna oczywiście poza skupianiem się na pracy charytatywnej znajduje też czas,aby odwiedzać różne zakątki kraju i spotykać się z mieszkańcami,bo to właśnie to jest najważniejsze w relacjach pomiędzy monarchią a poddanymi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę Mary wizyty na tym zamku, bo patrząc na zdjęcia widok jest przepiękny

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny płaszcz a fryzura dodaje księżnej dziewczęcości.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga