poniedziałek, 19 marca 2018

"Cała Dania świętuje z księciem"

"Cała Dania świętuje z księciem" to hasło koncertu zorganizowanego z okazji 50 urodzin księcia Fryderyka, który odbędzie się 27 maja. W Royal Arenie pojawi się sam książę wraz z całą rodziną. Całość na żywo będzie transmitować DR1. A już dziś ruszyła sprzedaż biletów na to wydarzenie. 
Wśród wykonawców znajdzie się m.in. Lucas Graham i Oh Land. 
DR chce, aby całe wydarzenie było okazją do przypomnienia najważniejszych wydarzeń z życia księcia oraz włączyć w świętowanie jak największą ilość osób.
"Kiedy przyszły król Danii kończy 50 lat, to nie tylko rocznica księcia i rodziny - w perspektywie historycznej, jest to szczególny dzień dla Danii. Jest to wielkie wydarzenie krajowe i dobra okazja, aby pokazać duńską historię, kulturę i tożsamość" - powiedział kierownik ds. rozrywki w DR Jan Lagermand Lundme.
Jak zapewnione będzie to wieczór uroczysty i zabawny, pełen gości, wzruszeń i muzyki. Całość poprowadzą Stephanie Surrugue i Mads Steffensen.
Przygotowano również specjalny fundusz, który pomoże współfinansować udział ludzi z całego kraju w tym wydarzeniu. "Ważne dla DR jest, aby w w urodzinach księcia - prawdziwym narodowym festiwalu mogli wziąć mieszkańcy całego kraju. Wkład funduszu może pomóc zrealizować te ambicje. Z rodziną królewską w centrum uwagi jako ważną instytucją w duńskim społeczeństwie opublikujemy wspólną opowieść na ten uroczysty wieczór i spojrzymy w nową erę, która nadejdzie" - mówi Jan Lagermand Lundme.
DR zapowiedziało, że w związku z urodzinami księcia przygotowało kilka programów, o których informacje pojawią się wkrótce.


Jak widać obchody urodzin księcia będą huczne i kilkudniowe już teraz plan obejmuje:

21 maja - Royal Run 
23 maja - otwarcie "Centrum Przywództwa Publicznego im. księcia Fryderyka" 
27 maja - koncert "Cała Dania świętuje z księciem" 

Na pewno możemy się spodziewać emisji specjalnego programu z udziałem całej rodziny królewskiej, który kręcono w trakcie wakacji. Ciekawe jakie jeszcze wydarzenia zaplanowano z okazji urodzin księcia. 

Książę tak jak ja jest podekscytowany nadchodzącymi wydarzeniami ;)

7 komentarzy:

 1. Ostatnie zdjęcie super 😀😀😀😀 urodziny zapowiadają się ciekawie już nie mogę się doczekać

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy beda wizyty innych Royalsow?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oficjalnie nic nie jest potwierdzone, ale można spodziewać się obecności innych royalsów szczególnie ze Szwecji i Norwegii

   Usuń
 3. http://royalcentral.co.uk/europe/denmark/crown-prince-frederik-inherits-his-fathers-french-castle-98567 -o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Frederik odziedziczył po ojcu zamek we Francji:)

   Usuń
  2. Niedługo pojawi się na ten temat post

   Usuń
 4. Cieszy mnie ten koncert,że nie tylko typowe imprezy męskie.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga