piątek, 16 marca 2018

Nowy patronat księżnej + więcej

Księżna Mary objęła patronatem 41. Skandynawski Kongres Położnictwa i Ginekologii NFOG2018, który odbędzie się w czerwcu w Odense.
W zaproszeniu na kongres czytamy: "(...) z wielką dumą zapraszamy wszystkich naszych skandynawskich kolegów na 41. Kongres NFOG w Odense w Danii w czerwcu 2018 roku. Trzydniowy program opracowany przez Komitet Naukowy obejmuje aktualne tematy w położnictwie i ginekologii. Młodzi koledzy i starzy przyjaciele będą mieli okazję spotkać się i nawiązać kontakty. 
Konferencja skupi się na obecnych i wciąż istniejących wyzwaniach w zakresie globalnego zdrowia kobiet."

*****


Kolejny sukces Fundacji Mary. 22 marca księżna odbierze darowiznę od UEFa-y na dalszą realizację  i rozszerzenie programu Klubfidusen, o którym pisałam tutaj.

*****


Do urodzin księcia księcia Fryderyka zostały już tylko 2 miesiące. Poinformowano właśnie, że trzy dni przed urodzinami, 23 maja, książę Fryderyk otworzy  nowy ośrodek badawczy w Aarhus University School of Business, który będzie nazywał się "Crown Prince Frederick Center for Public Leadership" (Centrum Przywództwa Publicznego im. księcia Fryderyka).
Nowe centrum będzie zlokalizowane na Wydziale Nauk Politycznych i będzie w przyszłości ośrodkiem dostarczającym opartej na badaniach wiedzy na temat zarządzania publicznego. 
"Zarządzanie publiczne dotyczy jakości usług publicznych i interakcji z sektorem prywatnym. DObre publiczne przywództwo tworzy wartość dla całej społeczności i jest kluczowym czynnikiem sukcesu naszego modelu dobrobytu. Jest to również warunek wstępny sukcesu firm. Jestem dumny, że nowe centrum będzie nosiło moje imię i nie mogę się doczekać aktywnej pracy centrum" - powiedział książę Fryderyk.
W przyszłości książę wniesie wkład w działalność centrum jako członek Komitetu Zarządzającego, który będzie działać na rzecz zapewnienia międzynarodowej pozycji centrum. Zmierzeniem centrum jest to, aby jego badania trafiały do instytucji publicznych. Będą one przekazywane na corocznej konferencji, a także poprzez bliską współpracę zarówno z organizacjami miejskimi, regionalnymi i rządowymi, jak również z organizacjami zawodowymi i organizacjami zarządzającymi.
Co ciekawe książę Fryderyk jest absolwentem Wydziału Nauk Politycznych, który ukończył w 1995 roku.

*****


16 kwietnia królowa Małgorzata będzie świętowała 78 urodziny. W tym roku postanowiła spędzić je w Kopenhadze, gdzie o 12 wraz z rodziną pojawi się na balkonie pałacu Amalienborg, by pozdrowić Duńczyków.

4 komentarze:

 1. To będą pierwsze urodziny bez Henrika...
  Wygląda na to,że powoli członkowie drk wracają do pracy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy będzie jakiś bankiet lub przyjęcie z okazji urodzin księcia Frederica i czy ktoś pamięta czy coś takiego było na 40-stce Frederica

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było przyjęcie, ale prywatne. Niespodzianka zorganizowana przez Mary, na którą zaprosiła najbliższych znajomych.
   A czy teraz będzie to nie wiadomo

   Usuń
 3. Jestem ciekawa, jak będą wyglądać te 50. urodziny Frederika.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga