sobota, 9 lutego 2019

Kolejna podróż księżnej

Księżna Mary w dniach 10-13 marca uda się do Teksasu w USA, gdzie odwiedzi Austin i Houston. Księżna weźmie udział w promocji duńskich osiągnięć kulturalnych i kreatywnych w Austin na festiwalu South by South West (SXSW). Następnie Mary uda się do Houston, gdzie duńskie firmy będą prezentować swoją ofertę w zakresie "zielonej energii" i lifestyle. Księżnej będzie towarzyszyć minister kultury Mette Bock.
SXSW to jeden z największych na świecie festiwali muzyki, techniki, filmu, gastronomii i sztuki. Każdego roku ponad 280 000 osób przybywa na festiwal. Księżna będzie przewodzić duńskiej inicjatywie kulturalnej, która skoncentruje się na nordyckich wartościach i wiedzy w zakresie innowacji i kreatywnych zawodów. Podczas festiwalu Mary odwiedzi Dom Skandynawski, gdzie przygotowane zostaną duńskie stoiska. Wizyta jest częścią wieloletniej duńskiej promocji  kulturalnej w Stanach Zjednoczonych, za którą odpowiada Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Kultury. Księżna w zeszłym roku odwiedziła Seattle, gdzie zainicjowała promocję duńskiej kultury i sztuki w USA.
Houston, znany z ropy naftowej, przechodzi transformację koncentrując się na zielonej energii. Podczas konferencji poświęconej zielonej energii i duńskim rozwiązaniom światowych wyzwań klimatycznych wystąpi księżna Mary.
Księżna odwiedzi również największy na świecie kompleks szpitalny z ponad 100 000 pracownikami, gdzie zostanie nawiązana współpraca w ramach nauk przyrodniczych między Teksasem a Danią. Ponadto Mary otworzy wystawę biżuterii w Centrum Rzemiosła Współczesnego oraz jako gość honorowy weźmie udział w uroczystej kolacji zorganizowanej przez Konsulat Generalny w Houston i ambasadę w Waszyngtonie.

Zdjęcia: twitter

3 komentarze:

 1. Podróż zapowiada się ciekawie już nie mogę się doczekać

  OdpowiedzUsuń
 2. Program ministerialny promocji Danii w USA wyjaśnia dlaczego Mary i Frederik jeżdżą tam co roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety tylko duńskie media się tymi wyjazdami interesują, w USA kompletnie przechodzą bez echa. Oprócz osób zaproszonych nikt inny nawet nie wie, że para książęca jest w Stanach, nawet lokalne mediano o tym nie informują.

   Usuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga