środa, 3 lipca 2019

Zapowiedź wizyty oficjalnej + początek wakacji

Para książęca w dniach 7-8 października uda się z wizytą do Paryża. Książę i księżna będą przewodniczyć duńskiej delegacji promującej biznes we Francji. Kampania biznesowa odbędzie się pod hasłem "Dania i Francja - razem dla lepszego życia i zrównoważonej przyszłości".
Podczas wizyty Mary i Fryderyk wezmą udział w otwarciu konferencji biznesowej, seminariach i wizytach w największych francuskich firmach i szpitalach. Para książęca wyda również kolację dla gości z duńskich i francuskich firm i organizacji. 
Celem wizyty jest wzmocnienie relacji między Danią i Francją oraz wsparcie rozwoju i pozycji duńskich firm na rynku francuskim. 
Francja jest szóstą gospodarką na świecie. Dania i Francja mają bardzo bliskie relacje i szeroką współpracę w wielu dziedzinach polityki, kultury, handlu i inwestycji. 
Francja jest ważnym partnerem handlowym dla Dani, a w 2018r. kraj ten był ósmym co do wielkości rynkiem eksportowym duńskich towarów i usług.
Promocja biznesu dotyczyć będzie zdrowia, zrównoważonego rozwoju (zwłaszcza w energetyce i urbanistyce) oraz stylu życia w Danii. Obejmuje firmy o specjalnych kompetencjach w zakresie opieki nad osobami starszymi, nauk przyrodniczych, efektywności energetycznej i energii odnawialnej, "inteligentnych" szpitali oraz zrównoważonej urbanistyce.

*****


Rodzina książęca rozpoczęła już letnie wakacje. Księżna wraz z dziećmi udała się do Grasten. Dziś też wrzuciła zdjęcie z podpisem "Letnie wakacje zaczynają się w Grasten". Para książęca podobnie jak w ciągu kilku ostatnich lat spędzi 5 tygodni na północnej Jutlandii.
Niespodziewanie jednak w poniedziałek książę został dostrzeżony na trybunach Wimbledonu, gdzie kibicował Caroline Wozniacki w drugiej rundzie singla kobiet. Fryderykowi towarzyszył jego dobry przyjaciel, lekarz Christian von Buchwald.

Zdjęcia: instagram, billetbladet

3 komentarze:

 1. Czy pojawia się letnie zdjęcia z grasten?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne odbędzie się parada na rowerach i koniach pod Grasten i wtedy będzie można zobaczyć rodzinę. I najpewniej pojawią się w trakcie zmiany gwardii przed Grasten

   Usuń
 2. O, Francja- coś nowego, bo jednak zazwyczaj kierunki podróży Mary i Frederika się powtarzają- USA, Australia, Skandynawia itp.

  OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga