piątek, 28 czerwca 2019

Spotkanie Europejsko-Australijskiej Rady Biznesu

Wczoraj księżna Mary uczestniczyła w przyjęciu zorganizowanym przez Duńską Radę Biznesu z okazji spotkania Europejsko - Australijskiej Rady Biznesu.
Przyjęcie zorganizowano w Borsen. Rozmowy dotyczyły stosunków i wymiany handlowej między Danią a Australią.
Europejsko - Australijska Rada Biznesu  to organizacja non-profit założona w 1999  roku z siedzibą w Sydney. Jej celem jest promowanie handlu i inwestycji między Europą a Australią. 
Na spotkaniu przemówienie wygłosił Brian Mikkelsen, dyrektor Duńskiej Rady Biznesu. W swoim przemówieniu wielokrotnie wspominał o "efekcie Mary", który miał ogromny wpływ na zwiększenie wymiany handlowej między Australią a Danią. Wspomniał również o pierwszej oficjalnej podróży pary książęcej do Australii, gdzie księżna została przyjęta jak gwiazda rocka. 
Było to najprawdopodobniej ostatnie wyjście księżnej przez wakacjami.


*****


Wczoraj królowa Małgorzata i książę Fryderyk spotkali się z nowym rządem, który uformowała partia Socjaldemokratyczna. Na czele gabinetu stanęła Mette Frederiksen, która jest drugą kobietą-premier w historii Danii. Pani premier ma 41 lat i jest najmłodszym politykiem, który objął funkcję premiera.  

 Zdjęcia: facebook, twitter, newmyroyal

3 komentarze:

  1. CPss Mary looks wonderful today. Lovely dress and color, llks great with her tan or darker makeup she looks sun kissed great look.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki Mary Australia i Dania chyba w ogóle o sobie usłyszała nawzajem.Raczej te kraje nie mają z sobą wiele wspólnego. Może to subtelna zapowiedz kolejnej wizyty Mary i Frederika w ojczyźnie księżnej.Dawno już tam nie byli.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jaka ładna sukienka. Mary ubiera się najlepiej.

    OdpowiedzUsuń

Spodobał Ci się mój blog ? Chcesz wyrazić swoją opinię ? Masz pytanie ? Zostaw komentarz

Jednak pamiętaj wszystkie obraźliwe komentarze będą niezwłocznie usuwane.

Pozdrawiam Administratorka bloga